*Oyun felsefesini oturtmaya çalıştığını ifade eden Toros, şöyle devam etti: “Geçen hafta göreve başladım. Her teknik adamın kendine göre bir oyun felsefesi var. İki-üç hafta içerisinde oyun sistemimizin tam olarak sahaya yansıyacağına inanıyorum. Şampiyonluk yarışının içinde olacağız.”

“98 SEZONUNU HİSSEDİYORUM”
Türkiye Petrolleri altyapı tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Teknik Direktör Mesut Toros, As Başkan Mustafa Balaban, Basın Sözcüsü Cemal Kaya, yöneticilerden Fereç Kılıçer ve Sportif Direktör Hayrettin Aktan katıldı. Batman’a gelmekten ötürü mutlu olduğunu söyleyen Teknik Direktör Toros: “Başarılı olmak için buraya geldim. 26 Yıl önce futbolcu olarak gelmiştim, şimdi teknik direktör olarak. Bunu hayal edemezdim. Burada birçok dostum var, şehri de seviyorum. Birlik-beraberlikle başarılı olacağımıza inanıyorum. Herkesin şampiyonluk beklentisi var. Geçen sezon da yaşanan bir hayal kırıklığı var. Şehrin beklentisi yüksek. Buranın yapısını, kurumsallığını biliyorum. 1997-98 Futbol sezonunda da çok güzel bir atmosfer vardı. O ruhu hissediyorum” dedi.

“KAFAMDAKİ KADROSUNUN
YÜZDE 90’I KURULMUŞ”
Kurulan kadroyla ilgili sorulara da yanıt veren Teknik Direktör Toros, şöyle devam etti: “Futbolcu grubunun çoğunu biliyorum. Açıkçası kafamdaki takımın yüzde 90’ı burada kurulmuş. Elbette bazı farklı opsiyonlar olabilirdi ama devre arası bir-iki nokta transferle bu da sağlanabilir. Bildiğim futbolcular ve çok güzel bir birlik beraberlikleri var. Hücum hattımızdaki futbolcular geçen yıl 100 civarında gol atmış. Orta sahadaki boşlukları kapatmam lazım.  Zaten orası kapandığı anda bu takımın taktiksel anlamda başka bir eksiği kalmayacak. Benim için olmazsa olmaz, merkez orta sahadır ve hücuma destek veren oyunculardır.  Yani bizim burayı en kısa zamanda çözmemiz lazım.”

“SİSTEMİMİZ OTURACAK”
Toros, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen hafta göreve başladım. Her teknik direktörün kendine göre bir oyun felsefesi vardır. Benim de oyun felsefemi sahaya yansıtmam için 3-4 maça ihtiyacımız var. Herhangi bir başarı da başarısızlık da tek başına olmaz.  Elimizden gelenin en iyisi yapacağız. Şehrin tüm bileşenleri ile bunu başaracağız. Oyuncularımızın da özgüveni gelmesi lazım ve bir ritim yakalamak lazım. Bu şehir hazır, herkes şampiyonluk istiyor. Sizler istiyorsunuz, bizler, taraftarlar istiyoruz.”

TARAFTARA ÇAĞRI
Cumartesi günü oynanacak Silifke maçı öncesi taraftarlara çağrıda da bulunan Toros: “Taraftarımızdan isteğimiz, sadece ve sadece futbolcularımıza konsantre olmalarını.  Her takıma elbette saygı duyuyoruz, onlardan da saygı bekliyoruz. Rakip takım kim olursa olsun hiçbir tahrike kapılmadan sadece bize odaklanmalarını isityoruz. Sonuçta ikinci yarı maçlarında biz de bu takımlara gideceğiz. En büyük kabadayılık, efendiliktir. Konsantremiz bozulsun istemiyoruz.  Bu hafta herhalde tribünler dolacak. Ben de saha kenarında duran bir adam değilim. İçten gelen bir şeydir bu. Yani gelen takımlara Batman’ın misafirperverliğini gösterip geri göndermemiz lazım. Çünkü 3. Lig kaynayan bir kazan. Taraftarlarımızın desteği bizim için çok önemli” diye konuştu. (Çağdaş Spor)