Batman'ın Sason ilçesinden Kendo Aşireti’nin temsilcileri kalabalık bir heyetle Batman Milletvekili Adayı Serkan Ramanlı'ın seçim lokalini ziyaret etti. Kendo eşireti temsilcileri 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimde cumhurbaşkanlığı seçimi için Recep Tayip Erdoğan'ı milletvekilliği seçimi için ise Serkan Ramanlı'yı destekleyeceklerini ilan etti.

Kalabalık bir heyetle seçim lokalimi ziyaret edip desteklerini beyan eden Kendo Aşireti ileri gelenleri ve mensuplarına teşekkür eden Ramanlı, burada bir konuşma yaparak 14 Mayıs aklşamına kadar durmadan çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

SASON TERCİHİNİ ERDOĞAN’DAN YANA KULLANDI SASON TERCİHİNİ ERDOĞAN’DAN YANA KULLANDI

Batılın sesi, hakikatin ve hakkın sesinin üstünde çıkmasına fırsat vermemek adına herkesi 14 Mayıs akşamına kadar çalışmaya davet eden Ramanlı, insanların kapılarına tek tek giderek hakikati anlatma çağrısında bulundu.

Kimyası bozuk insanların hatırına memleketi ateşe atmak isteyenlere fırsat vermeyerek insanlara hakikati anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Ramanlı, herkesi 14 Mayıs akşamına kadar hakikati insanlara ulaştırmaya davet etti. Ramanlı, "İnancımıza sarıldıkça, kardeşliğimizi hatırladıkça, kendimiz için istediğimizi Müslüman kardeşimiz içinde istemekten vaz geçmedikçe, emin olun hiç kimse bize güç yetiremez. Hiç kimse önümüzü kesemez. Belki bazıları; çatışmadan, huzursuzluktan, kargaşadan bir siyasi çıkar elde etmek istiyor olabilir. Çünkü bazıları için huzur ortamı onların huzursuzluğunun kaynağıdır. Çünkü onların kimyası bozuktur. Peki, biz kimyası bozuk insanları hatırına bu memleketi ateşe sürüklermiyiz? ve ateşe sürüklemeye bizim hakkımız var mı? Bütün bunları insanlarımıza birer birer anlanmamız gerekiyor" dedi.