Batman Çağdaş’ın kurucusu merhum Enver Arslan’ı, vefatının 30. yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz. Arslan, 29 Kasım 1992’de otomobiliyle Ankara’dan Batman’a dönerken trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

MESLEĞİN DUAYENİYDİ
Batman’ı ilk günlük gazeteyle buluşturan Çağdaş Gazetesi’nin kurucusu Enver Arslan vefatının 30. Yılında anılıyor. Yerel medyanın duayenlerinden merhum Arslan, 1970’li yılların ortalarında Batman Doğuş ve Batman Yeni Zaman Gazetelerinin de kuruculuğunu yapan emektar bir gazeteciydi. 1980 Darbesinde Yeni Zaman Gazetesi’nin kapatılmasının ardından 1983 yılında Batman Çağdaş Gazetesi’nin kurulması için o dönemlerde Batman’ın bağlı olduğu Siirt’e müracaatta bulunan merhum Enver Arslan bir yıl bekleme süresiyle karşılaşmıştı. 2 Mart 1984 tarihinde yayına başlayan Batman Çağdaş’ın kuruculuğunu Enver Arslan, Yazı İşleri Müdürlüğünü ise Arif Arslan üstlenmişti.

ARAÇ HASAR GÖRDÜ, KAZAYI UCUZ ATLATTI ARAÇ HASAR GÖRDÜ, KAZAYI UCUZ ATLATTI

“O’NU UNUTMAYACAĞIZ”
Merhum Arslan 1992 yılının 29 Kasım’ında Başkent’ten otomobiliyle Batman’a gelmek isterken Dövecik (Malegir) köyü yakınında geçirdiği trafik kazasında yaşama veda etmişti. Batman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yazı İşleri Müdürümüz Arif Arslan; “Batman basınına büyük katkılar sunan bir isimdi. Aradan 30 yıl geçmiş olabilir ama acısı hala taze. Ağabeyimi rahmet ve özlemle anıyoruz” diye konuştu.