*İş insanı Veysel Tekin, Batman’ın Sason ilçesine her alandaki projelerle hizmet vereceğini söyledi. Tekin; “2014’ten bu yana tekstil sektörünün bir ayağını Batman’a getirdik, bir ayağını da Sason’da taşıdık. Tek hedefim var; birçok projeyle Sasonlu hemşehrilerime hizmet etmek istiyorum” dedi.

“SASON HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK”

Önümüzdeki günlerde ilçe ve beldelerde Belediye Başkan adaylarının  açıklanması beklenen AK Parti’de, günler öncesinde Sason Belediye Başkan aday adayı olan Veysel Tekin,  doğa harikası Sason’a turizm başta olmak üzere birçok  projeyi hayata geçirmek istediğini söyledi. 20 Yıldır AK Parti’de görev aldığını belirten Tekin; “Her şeyden önce İstanbul’dan 2014 yılından beri geldiğim Batman ve Sason’da kurduğum tekstil atölyeleriyle yüzlerce genç işsizimize istihdam imkanı açmanın sevinci içindeyim. Halen tekstil sektöründeyiz. Sason’un her alanda hak ettiği hizmetleri alabilmesi için de çok sevdiğim ilçemin Belediye Başkan aday adayı oldum. Çünkü Sason hizmetin en iyisine layık bir ilçe” diye konuştu.

“HER ALANA YÖNELİK PROJELERİMİZ OLACAK”

Batman’ın Sason ilçesinin hak ettiği birçok alanda yatırımlardan payını alabilmesi için de proje ağırlıklı çalışmaları sürdüreceklerini kaydeden Başkan aday adayı Tekin; “İlçemizin hak ettiği alt yapı, gençlerimize spor, sanat ve iş kapısı için eğitim ve istihdam gibi önemli alanların yanı sıra tarım sektöründe de arıcılık, çilek ve hayvancılıkta da birçok projeyi planlıyoruz. Sasonlu hemşerilerime layık olabilmek için yıllardır ilçemin ihtiyaç duyduğu projeleri hayata geçirmek istiyorum. Sasonlu kardeşlerimin, işsiz, aşsız kalmaması için, hayat kalitesinin daha yüksek olması için eğitim, istihdam, kültürel ve tarımsal gibi projelerle göreve talibim. Sason’un marka ürünlerinden çilek meyvesine yönelik soğuk hava deposu gibi önemli bir projeyi de hayata geçirmek istiyorum.” 

“ULUSLARARASI KARDEŞ BELEDİYE PROJEMİZ HAZIR”

Sason balı başta olmak üzere yerel ürünler, turistik çarşı projesi, Mereto Dağı turizm projesi ile kadınlar için eğitim-üretim merkezi projesinin de yer alacağı Uluslararası Kardeş Belediye projesini de Sason için hazırladığını ifade eden Başkan adayı Veysel Tekin, sözlerine şöyle devam etti; “Her şeyden önce uluslarası kardeş projemiz hazır. Bu proje kapsamında Sasonspor kalkınma, evlenecek gençlerimize yardım ve  aile okulu gibi pek çok projemizle Sasonlu hemşehrilerimin hizmetkarı olacağım.  2014 Yılından beri tekstil sektöründe bazı markaları Batman’a getirmeyi başardık. Batman ve Sason’daki atölyelerimizde gençlerimize çalışma imkanını sunmanın sevincini yaşıyoruz.”

Editör: NEZAHAT SUMBÜL