*Batman eski Hava Meydan Komutanlarından emekli Albay Muharrem Atak, yıllar sonra ilk kez izlediği Petrolspor maçında duygu dolu anlar yaşadı. Kırmızı-Beyazların, deplasmanda galibiyetle ayrılmasına en çok emekli albay Atak sevindi. 

“ESKİ GÜNLER GÖZÜMDE CANLANDI”

Batman’ın 3. Lig temsilcisi Petrolspor’un, Eskişehir Anadolu Üniversitesi deplasmanından 3 altın puanla dönmesi Batmanlı futbolseverleri sevindirirken, zorlu maçta tribünlerde Kırmızı-Beyazlı ekibe destek veren verenlerden biri de Batman eski Hava Meydan Komutanı emekli Albay Muharrem Atak’tı. Memleketi Eskişehir’e yerleşen Atak, Batman Petrolspor’un Anadolu Üniversitesi ile oynayacağı maçı duyunca soluğu tribünde aldı. Kırmızı- Beyazların, Anadolu Üniversitesi önünde 3 puanı 3 golle almasına sevinen Atak, “Bir anda Petrolspor’un 1997-1998 sezonu gözümün önünde canlandı” dedi. 

AYAĞI UĞURLU GELDİ

Batman Hava Meydan Komutanlığı görevini 4 yıl süreyle yapan emekli Albay Muharrem Atak, memleketi Eskişehir’de Batman Petrolspor’u yalnız bırakmadı. Anadolu Üniversitesi karşısında üstün futbol sergileyen Petrolspor’u, bazı Batmanlı futbol severler ile eski Hava Meydan Komutanı emekli Albay Muharrem Atak yalnız bırakmadı. Tribünde futbolseverler arasında Petrolspor’u izleyen Atak, “Yıllar öncesinde de Petrolspor bir kolej takımını andırıyordu. Eski 1. Ligden Süper lige çıkma biletini aldığı play off  mücadelesinde Batmanlılar adeta ayağa kalkmıştı. O dönemi hiç unutmuyorum. Eski Vali Temel Koçaklar ve TPAO eski Bölge Müdürü Talat Atalay ile birlikte Petrolspor’u süper lige çıkarmak için büyük çaba göstermiştik. Yarı final maçında Göztepe’ye yenilince, büyük fırsat tepmiştik ama o dönem verilen mücadele takdire şayandı” diye konuştu.

PETROL ÜST LİGLERE LAİK BİR EKİPTİR 

Petrolspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Balaban ve Yönetici Kutbettin Barlak’ın maçta yakından ilgilendikleri eski Komutan Atak, Kırmızı-Beyazlı ekibin sahadan 3 altın puanla ayrılmasının sevincini yaşadı. Petrolspor’un sahadan 3 puanla ayrılmasının mutluluğunu yaşadığını belirten eski komutan emekli Albay Atak, şunları kaydetti; “25 Yıl aradan sonra ilk kez Petrolspor maçını izledim. Çok heyecanlandım, ilk yarıda kırmızı kart görünce morallerimiz bozuldu ama sonrasında toparlanan futbolcularımız iyi mücadele etti ve 3 puanı bileğinin hakkıyla aldı. Petrolspor puan sıralamasında hak ettiği yerde değil. Lider olmalıydı ama bu maçla çıkış yapacağına inanıyorum. Sezon sonunda da Petrol şampiyonluğu göğüsleyecektir. Eskişehir deplasmanında da takımı yalnız bırakmayan Batman futbol severleri kutluyorum. Batman’daki tüm dost ve futbolseverlere sevgilerimi iletiyorum.” (Spor Servisi)