**Batman Petrolspor’un deneyimli teknik adamı Mustafa Reşit Akçay, kampta değerlendirmelerde bulunarak; “Şehirde körü körüne sevda var. Yani ya benim ya toprağın diyen bir anlayış var. Bu da camianın yaşamını sürdürmesini sağlayan bir anlayıştır” dedi.

**Hazırlık maçlarına ikinci etap kampında ağırlık vereceklerini belirten Akçay; “6 veya 7 hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Transfer çalışmalarını da yönetimimizle istişare ederek sürdürüyoruz” diyor.

“VİZYONUN BİR PARÇASIYIZ”
Lige şampiyonluk hedefiyle hazırlanan Batman Petrolspor’da Kızılcahamam kampının sonuna geliniyor. Kampta açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, takımın üç yıllık hedefine dikkat çekti. Tecrübeli teknik adam Akçay: “3 Yıl gibi sürede Süper Lige çıkmak gibi bir vizyon oluşturmuş ve bir misyon edinilmiş. Biz de bu vizyonun bir parçası olmak istedik, onun için buradayız. Yönetimin hem kurumsallaşma adına hem lige çıkma adına önemli eylemleri var. Organizasyonları da oldukça iyi. Şu andan itibaren şehrin ve de ülkenin siyasetçilerine de anlatılıyor. Dolayısıyla bizim gördüğümüz kadarıyla bu vizyon sahiplenilmiş ve belli bir süre sonra da Süper lige çıkma hayalinin gerçekleşmesi isteniyor. Biz de bunun bir parçasıyız, mutluyuz burada olmaktan” dedi.

“TEKNİK ADAMIN LİGİ OLMAZ”
Kariyerinde ilk kez 3. Lig ekibi çalıştırmasının bazı çevrelerce eleştirildiğini de ifade eden Akçay, şöyle devam etti: “3. Lige neden geldiğimle ilgili de bazı eleştiriler oluşmuş, buna katılmıyorum. Bir antrenörün ligi olmaz, antrenörün kendisine ihtiyaç duyulduğu her noktada her yerde futbola hizmet etmekle görevlidir. Çünkü biz ekmeğimizi buradan kazanıyoruz. Seçme şansımız yok, görev yapma mecburiyetimiz söz konusudur. Biz de bu nedenle buradayız. Şimdi bu süreç zor bir süreçtir. Süper lige çıkmak ve iki kategoriyi de geçmek  zordur, meşakkatli bir yoldur ama sonucunda insana  çok fazla mutluluk ve huzur veren bir yolculuktur. Dolayısıyla fedakârlık yapmak gerekir. Şehrin ve yönetimin bu meşakkatli yola hazır olduğunu gördük. Biz de elimizden geleni yaparak bu yolculuğun tamamlanmasını sağlamak zorundayız.”

“KÖRÜ KÖRÜNE SEVDA VAR…”

Şehirde Petrolspor’a olan sevginin de önemli olduğunu belirten Akçay: “Şehirde körü körüne sevda var. Yani ‘ya benim ya toprağın’ diyen bir anlayış var. Bu da camianın yaşamını sürdürmesini sağlayan bir anlayıştır aslında. Entelektüel bir temeli oluşmamış gibi gözükebilir ama sevgi temelli bir sahiplenme var. Dolayısıyla bu camianın ömrünü ve başarı arzusunu körükler. Simitçi de kadro yapabilir, yapmalıdır.  Bu bizi rahatsız etmez yeter ki camiasına bu şekilde sahip çıksın. Bu camiaların yaşamasına neden olan olaylardır bize göre parametredir. Şu anda camiadaki, şehirdeki insanların Batman Petrol' e bakışı çok ciddi  ve sevgi temelli” diye konuştu.

“6-7 HAZIRLIK MAÇI DÜŞÜNÜYORU”
Kamp süreçlerini de değerlendiren Akçay; “Birinci etaplar genellikle adaptasyonu içerir ve bizimki de şuanda adaptasyon içeriyor. İkinci kamp hazırlık müsabakaları ve kendi içimizde bazı hazırlık organizasyonları yapmamız gereken bir bölüm. Biz de ikinci bölümde hazırlık müsabakaları yapacağız. Şu anda altı düşünüyoruz, yedi de olabilir ama yediyi geçeceğini düşünmüyorum. Ona göre de hazırlanmanız gerekli, eksikliklerinizi tamamlamanız gerekiyor. İkinci etap Bolu'da bunu da gerçekleştirmiş olacağız. Transfer çalışmaları olumlu gidiyor, yönetimle, başkanla, ilişkilerimiz çok iyi. Bilgi alışverişi yapıyoruz ve birbirimizi destekliyoruz” dedi.

“BİRBİRİNE SAHİP ÇIKAN CAMİALAR BAŞARIYOR”

Başarının zorlu süreçler sonrası elde edildiğini de kaydeden Akçay, sözlerini şöyle tamamladı: “Yani başarı öyle kolay bakkalda satılmıyor. Hiç kimse başarı merdivenlerini eli cebinde çıkmamıştır. Dolayısıyla işler zordur, zor anlarda birbirine sahip çıkan camialar buna ulaşıyor. Bizim de camiamızın başarılı olması için her mihenk taşının, her camianın içinde yer alan insanların bu vizyona uygun şekilde davranmaları da gerekli bir durumdur.” (Spor Servisi)