**2. Lig’de küme düşen Batman Petrolspor’un geleceği için basın toplantısı düzenleyen Vali Ekrem Canalp: “Batman Petrolspor’un TPAO'ya devri ile ilgili bir problem kalmadı. Önümüzdeki hafta yine yapacağımız bir basın toplantısıyla yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber sürecin resmi boyutunu da hayata geçireceğiz” dedi.

40 YILLIK AĞAÇLAR YERİNDEN SÖKÜLDÜ! 40 YILLIK AĞAÇLAR YERİNDEN SÖKÜLDÜ!

“DEVİR İLE İLGİLİ BİR SORUN KALMADI”
Vali Ekrem Canalp, Valilik toplantı salonunda Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir ile birlikte yaptığı basın açıklamasında ligden düşen Petrolspor’un yeniden ayağa kalkması için TPAO’ya devredileceğini söyledi. Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Canalp: “Göreve geldiğim zaman Petrolspor’un TPAO'ya devredilmesi ile ilgili çok çalıştık ama maalesef mümkün olmadı, keşke mümkün olsaydı. Tabi biz hiçbir zaman ümidimizi kaybetmedik. Genel müdür ile sürekli iletişim halinde olmaya devam ettik. Yaşamış olduğumuz son olumsuzluktan sonra da genel müdürümüz ile Batman'da yapmış olduğu toplantıda bu konuyu gündemimize almıştık. Kendisi sağ olsun ne zaman bu konuyu gündeme getirsek başka konularda olduğu gibi her zaman Batman'ın ve Batmanların yanında olacaklarını belirtmişti. Şu anda devirle ilgili herhangi bir problemimiz kalmadı. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“RESMİ SÜREÇ HAFTAYA TAMAMLANACAK”
Vali Canalp, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda yönetim kurulu üyelerimiz ile teker teker yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Batman Petrolspor’un TPAO'ya devri ile ilgili nihai bir sözlü onaylarını aldık. İnşallah önümüzdeki hafta yine yapacağımız bir basın toplantısıyla yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber resmi boyutunu da yürürlüğe koymak mümkün olacaktır. Spor kulübünde bir başarının olabilmesi için 4 koşulun bir arada olması gerekir. Bu koşullardan bir tanesi tek kelimeyle paradır. Yani eğer sizin para kaynağınız yoksa güçlü bir finansal desteğiniz yoksa bu iş yürümüyor. Yine bununla birlikte güçlü bir yönetim, güçlü bir teknik heyet ve güçlü bir takım. Mevcut yönetimimiz ne zaman destek istediysek Fernas grubu ile birlikte her zaman destek olmaya çalıştık. Yine almış olduğumuz bazı destekler daha vardı ama bu bir kulübü nitelikli bir şekilde sürekli olacak bir mekanizmaya maalesef sahip hale getiremiyor. Dolayısıyla ihtiyacımız olan şeylerden bir tanesi parasal kaynaktır. TPAO'ya devredilerek de parasal kaynağı muhakkak çözmüş olacağız.”

“YENİ YÖNETİM BATMAN’IN
DİNAMİKLERİNDEN OLUŞACAK”
Yeni sezonda Batman’ın dinamiklerinden oluşan bir yönetimin görevde olacağını da kaydeden Vali Canalp: “Yeni yönetim kurulumuz Batman'ın bütün dinamiklerini kendi bünyesinde bir araya getiren  kapsayıcı  kabiliyeti de en geniş olan bir yönetim kurulu olacak. İyi oyunculardan olan güçlü bir takım ortaya koymuş olmamız gerekiyor. İnşallah bunların hepsini bir araya getirmiş olmak suretiyle bu yıl bizim hedefimiz şampiyonluğa oynayacak olan bir Batman Petrolspor'u tekrar ortaya koymak olacaktır. Şampiyonluğa oynayan bir takımı Batmanlılarla karşı karşıya getireceğiz. Burada bulunan ekip olarak hepimiz şunu söyleyebilirim ki dışarıdan destek vermekle kalmayacağız içeriden destek vereceğiz. Zamanımızın da enerjimizin de önemli bir kısmını bu takıma ayıracağımız bir yıl olacak” diye konuştu.

NASIROĞLU: “BATMAN’IN BÜTÜN
SORUNLARINI SAHİPLENECEĞİZ”
Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Ak Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu: “Aslında bu gördüğünüz manzarayı bundan sonra hep göreceksiniz. Bu kentte bir sorun olduğunda, bu kentte yapılması gereken bir şey olduğunda hiç tereddüt etmeden yapılması gereken icraatı zamanında yapacak ve bu kenti hak ettiği yere taşıyacağız. Batman Petrolsporumuz bizim için bir değerdir, sahiplenilmesi gerekiyordu. Son dönemde bizler de adımları attık ama maalesef sonuç alamadık. Bu hiçbir zaman karamsarlığa girmemize sebep olmadı. Biz şuna inanıyoruz her zaman imkanlar fırsatlar vardır. Yeter ki, bu kent birbirine değer versin, birbirini sahiplensin.  Ben sokaklarda dolaşırken geç kardeşlerimiz ve taraftarlarımız üç şey istediler. Birincisi ‘ne olur bu kulübe sahip çıkın’ dediler, sahip çıktık. İkincisi ‘güçlü bir kadro oluşturulsun’ dendi. Onun da sözünü veriyoruz. Üçüncüsü de ‘iskeleti Batmanlı oyunculardan oluşan bir takım olsun’ denildi.  Dışarıdan iyi futbolcularla  takviye edelim ama iskelet bizim Batmanlı oyunculardan oluşsun ki sürdürülebilir bir kadro olsun. Bunların hepsini yerine getireceğiz” dedi. Son sözü alan TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir de şimdiye dek Petrolspor’da görev yapan tüm yöneticilere teşekkür ederek, Petrolspor’u hak ettiği yere taşıyacaklarını kaydetti. (Barış Arslan)