*30 Yılı aşkın süredir Batman’ın tek profesyonel ekibi Petrolspor’a verdiği destekle bilinen Batmanlı iş insanı Muzaffer Nasıroğlu, yeni sezon öncesi umutlu konuştu; “Petrolspor hepimizin. Futbolda marka olan kulübümüzü layık olduğu yere taşımak için hepimiz el birliğiyle üzerimize düşeni yapacağız.”

“PETROLSPOR BÜTÜN BATMANLILARINDIR”
Tasarruf tedbirleri kapsamında bu sene TPAO’nun desteğini çektiği Batman’ın 2. Lig temsilcisi Petrolspor’a yıllardır maddi ve manevi destek veren Batmanlı iş insanı Muzaffer Nasıroğlu, yeni sezon öncesi Kırmızı-Beyazlı ekibin yeni yapılanma çalışmalarını tamamlandığını ifade etti. Yeni yönetim ve yeni teknik heyetin kısa sürede transfer çalışmalarını da sürdüreceğini söyleyen iş insanı Nasıroğlu, yeni sezon öncesinde umutlu konuştu. Batman’da futbolun gelişmesinde 64 yıldır katkısı olan Kırmızı-Beyazlı kulübü hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını belirten Nasıroğlu; “Hepimiz Petrolsporluyuz. Bu kulüp sadece bir kesime mal edilemez. Güzide kulübümüzün daha iyi yere gelebilmesi için de dün olduğu gibi bugün de her türlü desteği vermeye hazırız. Mazisi başarılarla dolu bu kulüp, tüm Batmanlılarındır” diye konuştu.

“HERKESİN DESTEK VERECEĞİNE İNANIYORUM”
Batmanlı futbolseverlerin özlem duyduğu bir ekip oluşması için de yeni yönetim ve teknik heyetin güçlü bir ekip oluşturacağına da inandığını söyleyen Nasıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yer aldığımız 2. Lig Beyaz Grup’ta köklü ve güçlü ekipler var. Biz de kadromuzu buna göre oluşturacağız. Yeni yönetim, bayram arifesinde Teknik Direktör ile anlaştı. Yeni Teknik Direktör ve 6 kişiden oluşan yardımcıları, bayram tatili sonrası bir araya gelip transfer çalışmalarını hızlandıracak. Batmanlı futbolseverler rahat olsunlar. İyi bir ekip kurup yeni sezonda hedefimiz de bir üst lig olacaktır. Yeter ki Batmanlı futbolseverler sabırlı olsunlar. Ekibimizi iyi günde de kötü günde de desteklesinler. Şehir kenetlenirse geçen yıl olduğu gibi yeni sezonda da başarı kendiliğinden gelecektir.”

“BATMAN HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”
İş insanı Nasıroğlu, şunları kaydetti; “Yeni sezon hazırlıklarının sürdüğü şu günlerde Batman’a layık bir ekip oluşturmanın çabası içinde olan yeni yönetime tüm Batmanlıların kendi imkanlarıyla takımlarının yanında olmaları tek arzumdur. Yıllardır bu kulübün başarılı olabilmesi için de herkesin özveriyle Kırmızı-Beyazlı ekibin yanında olmasını istiyorum. Spor camiasında birçok çevrenin önerisini alıyoruz. Doğru neyse onu yapacağız. Bayram tatili süresinde de birçok çevrenin görüşlerini dinledik. Bu öneriler, bize ışık tutacaktır. Nüfusu bizden küçük olan şehriler bir üst ligdeyse, biz neden bunu başarmayalım? ‘Biz bize yeteriz’ sloganıyla yola çıktığımız yeni sezonda Batman Petrolsporumuzun başarılı olacağına yürekten inanıyor, futbolseverlerden de hep takımın yanlarında olmalarını diliyorum.” 

Muhabir: CEMAL GÜLER