**Sezon başında yönetimin kurduğu kötü kadro, maddi sorunlar ve yönetim krizlerine gruptaki takımların ‘Ali Cengiz’ oyunları eklenince 63 yıllık Batman Petrolspor, 2. Lig’e veda etti.

*Ligin ilk devresinde Amedspor’a destek amacıyla Petrol-Şanlıurfa maçında çıkarılan olaylar nedeniyle oluşan husumet nedeniyle Şanlıurfaspor iddiası olmadığı halde Petrolspor karşısına tam kadro çıktı. Petrol’ün 2-0 yenilerek küme düştüğü maçta Urfalı taraftarlar 90 dakika boyunca ‘Batman kümeye’ ve ‘Amedspor gelsin sizi kurtarsın’ sloganları attı. Maç sonu da Urfa taraftarları ve saha görevlileri Petrollü futbolculara saldırdı.

URFA, İDDİASIZ MAÇTA TAM
KADRO SAHAYA ÇIKTI
İş insanı Muzzafer Nasıroğlu ve Milletvekili Ferhat Nasıroğlu’nun destekleriyle ligde kalma umudunu son haftaya taşıyan Petrolspor, Şanlıurfa’dan aldığı yenilgiyle 3. Lig’e düştü. Ligin ilk devresinde Batman’da oynanan maçta Amedsporlu bazı taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle oluşan husumetin faturasını Şanlıurfa, Petrolspor’a çıkardı ve play-off’u garantilemesine rağmen sahaya tam kadro çıktı. İddialara göre Şanlıurfa Valisi de Urfalı futbolculara galip gelmeleri halinde 50 Bin TL prim verdi. Cumartesi günü oynanan maçta Urfalı taraftarlar 90 dakika boyunca ‘Batman kümeye’ ve ‘Amedspor gelsin sizi kurtarsın’ sloganları attı. Sahadan 2-0 mağlup ayrılan Petrol’e bu kez taraftarlar ve sahadaki görevliler saldırdı.

KÖTÜ KADRO VE YÖNETİM KRİZLERİ
BAŞARISIZLIĞA ÇANAK TUTTU
Sezon başında takımın TPAO’ya devir süreci başta olmak üzere, yönetimin oluşturduğu kötü kadro, sezon boyunca yaşanan yönetim krizlerine gruptaki takımların ‘Ali Cengiz’ oyunları eklenince 63 yıllık Batman Petrolspor, 2. Lig’e veda etti. Ligin son 5 haftasında iş insanı Muzaffer Nasıroğlu ve Milletvekili Ferhat Nasıroğlu’nun destekleri ile umutlarını son haftaya taşıyan Petrol, alması gereken 1 puanı alamayarak lige veda etti.

BATMAN HEYETİ MAÇTAYDI
Kader maçında Petrolspor’u Vali Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, Milletvekili adayları Murat Güneştekin, Fırat Tunç, Hasankeyf ve Gercüş Belediye Başkanları ile kalabalık Batman heyeti de yalnız bırakmadı. Maç önü ve devre arasında da futbolculara moral veren Vali Canalp ve Milletvekili Nasıroğlu’nun desteğine rağmen Petrollü futbolcular sahada varlık gösteremedi.

NAZİLLİ-BURSA, ŞANLIURFA’YA
GÖRE MAÇI TAMAMLADI
Ligin diğer önemli maçında Nazilli deplasmanına çıkan Bursaspor, öne geçtiği maçı berabere bitirdi. Urfa’nın Petrol önünde 2-0 öne geçmesi sonrası Bursaspor’un verdiği canlı yayın 10 dakika kesildi. İki takım beraberliğe oynayarak Batman’ın düşmesine olanak sağladı. Bu maçın görüntüleri de Batmanlı taraftarlarca paylaşılarak Türkiye Futbol Federasyonu’nu göreve çağırdı.

PETROLLÜ FUTBOLCULARA SALDIRDILAR
Maçın bitiş düdüğü ile birlikte sahaya atlayan bazı Şanlıurfasporlu futbolcular ile sahadaki görevli personeller Petrolsporlu futbolculara saldırdı. Güvenlik zafiyetinin olduğu maçta bazı güvenlik personelleri de Petrollü futbolculara orantısız güç kullandı. Öte yandan maçın bitişiyle Şanlıurfa protokol bölümünde de Batman heyetine sözlü saldırılarda bulundu.

DEVİR SÜRECİ MERAK KONUSU! DEVİR SÜRECİ MERAK KONUSU!