*Batman’ın kırsalında şiddetli yağış heyelana neden oldu. Garzan Çayı kıyısındaki Köseler-4  kuyusunun bulunduğu alana çevredeki dağlardan tonlarca çamur aktı. TPAO ve TPIC ekipleri, çamuru temizlemek için çalışmalara başladı.

KULEYE TONLARCA ÇAMUR AKTI
Batman’ın ilçelerinde de etkili olan şiddetli yağmur sonrasında meydana gelen heyelan, Garzan çayı kıyısındaki sondaj kulesinin etrafını toprak ve çamurla doldurdu. Olay ikindi saatlerinde yaşandı. Sağanak nedeniyle Kozluk ilçesi yakınlarındaki Garzan Çayı’nın çevresindeki dağlardan suyun gelişi sırasında akarsu kenarındaki TPAO Batman Bölge Müdürlüğü’ne petrol araması yapan TPIC’in Köseler-4 sondaj kuyusunun bulunduğu alanda tonlarca çamur birikti.

TPAO ÖNLEM ALDI
Sağanak nedeniyle Kozluk ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki Garzan Çayı Dağ eteklerinde tonlarca çamur yığını TPIC’in sondaj kuyusunun bulunduğu alana ulaşarak, işçilerin kaldığı barakalara hasar verdi. Yetkililer, sahada gerekli önlemlerin alındığını söylediler. TPAO ve TPIC ekipleri, sondaj kuyusunun bulunduğu alandaki çamuru temizlemek için çalışmalara başladı. (Haber Merkezi)