**Ligde haftayı ‘bay’ geçiren Batman Petrolspor, lig sıralamasında kritik noktaya geldi. Bursaspor ve İnegölspor’un kazandığı haftada Petrol’ün küme düşme hattı ile puan farkı 2’ye düştü…

AMEDSPOR MAÇININ ÖNEMİ ARTTI
2. Lig Beyaz grup temsilcisi Batman Petrolspor, Çarşamba günü oynanan haftayı ‘bay’ geçirirken, İnegöl ve Bursaspor’un galip geldiği haftada ligin alt sıraları daha da çekişmeli hale geldi. Bursaspor’un deplasmanda Sivas Belediyespor’u devirmesi, İnegölspor’un da sahasında Menemenspor’u devirmesi ile küme düşme hattında puan farkı iyice daraldı. Petrolspor’un haftayı ‘bay’ geçirmesi ile küme düşme hattında bulunan İnegöl ile Petrolspor arasındaki puan farkı 2’ye düştü.

PETROL-AMEDSPOR MAÇI PAZARTESİ
Alt sıralardaki çekişme artarken, Batman Petrolspor Pazartesi günü sahasında Amedspor’u konuk edecek. Petrolspor’da tüm hesaplar galibiyet üzerine kuruldu. Karşılaşmanın önemine değinen bazı taraftarlar ise şunları söyledi: “İki komşu il takımının dostluğu uzun yıllardır bilinen bir gerçek. Dostluğa kimsenin diyeceği bir şey elbette yok. Ancak futbolda duygusallığı bir yere bırakmak gerek. Bu maç Petrolspor için çok kritik. Amedspor’un zirve hesabı kadar Petrolspor’un da küme düşmeme hesabı var. Petrolspor bu maçı muhakkak 3 puanla kapatmalıdır.” (Spor Servisi)

Editör: Yunus Yasak