*Petrol-İş’in 29. Olağan Kurulu’nda mevcut Başkan Süleyman Akyüz, yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Petrol-İş Batman Şubesi delegelerine teşekkür eden Akyüz, “Kazanan petrol emekçisi oldu. Türkiye’de ilk sendikacılık temellerinin atıldığı Batman’da şubemizin büyümesi için hep mücadele verdim” dedi.

“DEMOKRATİK BİR SEÇİM OLDU”

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, 29. olağan genel kurulunda güven tazeledi. 2 Oy farkıyla yeniden Genel Başkanlığa seçilen Akyüz, demokratik bir seçimi geride bıraktıklarını söyledi. Petrol-İş Sendikası’nın Genel Merkezi’nde yapılan genel kurulda mevcut Genel Başkan Süleyman Akyüz ile Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Eyüp Akdemir’in listeleri yarıştı. Petrol-İş’in 18 Şubesi’nden 250 delegenin katıldığı genel kurulda, 126 oy ile mevcut Genel Başkan Süleyman Akyüz yeniden seçildi. Rakibi Eyüp Akdemir ise 124 oy aldı. Batman Şubesi’nin büyümesi için de hep çaba sarf ettiğini  kaydeden Akyüz, “TPİC’in Batman’a bağlanması için de üzerime düşeni yaptım. Çünkü Batman şubesinin buna ihtiyacı vardı” diye konuştu.

“BATMAN ŞUBESİNİ HEP ÖNEMSEDİM”

Seçim değerlendirmesini Batman Çağdaş’a yapan Akyüz, şunları kaydetti: “Seçimde delegasyonumuz böyle takdir gördü. Her şubeden genel kurula katılan delegelere teşekkür ediyorum. Batman’ı her zaman önemsedim. Önemsemeye de devam edeceğim. Petrol-İş’in ilk şubesinin daha da büyümesi için delege sayısını arttırdık.” İki listede yer alan adaylardan oluşan yeni yönetim şöyle oluştu: “Genel Sekreter Ahmet Baranlı, Genel Mali Sekreter Mehmet Kaya, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Niyazi Recepkethuda, Genel Yönetim Sekreteri Ali Haluk Koşar.” Denetim kurulu asil üyeliğe Batman Şubesi’nden Lokman Akkuş ile yönetim kurulu yedek üyeliğine de Batman Şube Başkanı Veysel Kartal seçildi. (Haber Merkezi)