BANLI, CHP'DEN ADAY ADAYLI OLDU
14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili genel seçimi için AK Parti ve CHP'de aday adaylığının son gününde başvuru yapanlar arasında yeni isimler yer aldı. CHP milletvekili aday adaylığına Ankara’dan başvuru yapan Beşiri’nin Işıkveren köyünde üç dönem muhtarlık yapan Metin Banlı, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Batman'ın eski siyasetçilerinden ve Işıkveren köyünde çiftçilik yapan Banlı, CHP Genel Merkezi’nde milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptığını belirterek: “Müracaatın son gününde aday adaylığı için büyük bir rağbet vardı. Ben de başvurumu genel merkeze yaptım” dedi.

YAŞAR, BAŞVURULAR 15’İ BULDU
14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği seçimleri için CHP'den aday adaylığına müracaat edenlerin sayısının 15’e yükseldiğine dikkat çeken CHP milletvekili aday adaylarından Hüseyin Yaşar, şunları kaydetti: “Milletvekili aday adayları arasında iki kadın aday arkadaşımız olmak üzere öğretmen, iş insanı ve muhtar arkadaşlarımızdan 15 kişi var. Seçim için otobüsümüzü de Ankara’da hazırladık. Yakında seçim startımızı vereceğiz.”

AK PARTİ’DE 33 ADAY ADAYI VAR
AK Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunun son gününde toplam 33 adayın müracaatta bulunduğunu söyledi. Temayül yoklamasının da Cumartesi günü il teşkilatında yapılacağını belirten başkan Gür: “Müracaatın son gününde il teşkilatımız başta olmak üzere Ankara’ya da müracaat edenlerle birlikte aday adayı sayımız 33’ü buldu. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.”

YEŞİL SOL PARTİ’DE 50 ADAY
Sol Yeşil Parti’de de aday adayı hareketliliği yaşandı. Batman’ın da bağlı olduğu aday müracaat merkezinin olduğu Mardin’e Sol Yeşil Parti'den aday adaylığı müracaatı yapanların sayısı 50'yi aştı. Nurettin Şimşek, Adnan Bayhan, Ferhat Baba Taş’ın aralarında olduğu 50'yi aşkın aday adayı HDP İl teşkilatına Sol Yeşil Parti'den müracaat ettiği öğrenilirken, başvuruların Cuma akşamı 17.00’a kadar süreceği gelen haberler arasında.

Editör: Yunus Yasak