Benim 25, ailemin de 31 yıl yaşamış olduğu Batman'da çok güzel anılar biriktirdiğimiz gibi muhteşem de dostluklar edindik.

Bu vesileyle  41’nci yaş gününü kutlayan Çağdaş ailesi için de bir kaç cümle kurmak elzem oldu.

Yanlış hatırlamıyorsam; 1984 yılında yayın hayatına başlayan ve Batman’ın ilk günlük yerel gazetesi hüviyetini kazanan Çağdaş gazetesinin sahipleri rahmetli Enver Arslan ve kardeşi Arif Arslan'ı matbaacılık döneminden zaten yakinen tanıyordum.

Babamla da iyi görüşürlerdi.

Eski Tekel caddesindeki Tavukçu ailesinin apartmanında oturduğumuz için öğrenim gördüğüm Sanat Okuluna yürüyerek giderken, her gün gazetenin önünden geçerken durup, vitrininde asılı olan gazeteyi merakla okurdum.

Teknolojinin ve İnternetin olmadığı o yıllarda, hele de yerel haberlere ulaşmak ve ilçede ne olup bittiğini öğrenmek neredeyse imkansızdı.

Arslan kardeşler, bölgenin bu ihtiyacını büyük fedakarlıklarla tarafsız ve objektif yayın anlayışıyla, bugüne dek istikrarlı bir şekilde sürdürerek, yöre halkının büyük takdirini kazandılar.

Öyle ki… O yıllarda çiftçilerin ve esnafın sorunlarını sütunlarına taşıyarak her kesimin sesi olmayı başarmışlardı.

Çağdaş gazetesi elime geçtiğinde, fanatik bir taraftarı olduğum Petrolspor ile ilgili haberleri bir an önce okuyayım diye önce spor sayfasında göz gezdirirdim.

Hey gidi günler...

Yeni yayın döneminde başta Arif Arslan ağabeyimiz olmak üzere, Barış - Yunus kardeşlerim ve  basın emekçilerinin şahsında, tüm Çağdaş gazetesi ailesine sevgilerimi gönderiyor , başarılarının devamını gönülden diliyorum.

Mürekkebiniz hiç bitmesin.

İyi ki varsınız…

Kaynak: HABER MERKEZİ