**Batman Üniversitesi’nde çalışmaların daha sistematik kapsama bürünmesini sağlamak amacıyla fiziki altyapısındaki iyileşmeleri, öğrenciye yönelik yapılan faaliyetlerin bildirildiği akademik kurul toplantısı gerçekleştirildi.

“KONTENJANLARIMIZ YÜZDE 100 DOLDU”
Merkez kampüs konferans salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen toplantıya tüm birimlerin akademik personeli katıldı. Toplantıda konuşan Rektör Demir, öğrenci kontenjanlarının doluluk oranının 100’de 100’e yaklaşmasının üniversitenin cazibesinin ve tanınırlığının arttığının kanıtı olduğunu dile getirdi. Üniversitede açılan yeni bölümlerle daha nitelikli ve güçlü olacağını vurgulayan Rektör Demir, enerji alanının yanı sıra birçok alanda yetkin bir üniversite olmak için her türlü çalışmanın titizlikle yürütüldüğünü ifade etti.

“ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ ÖNCELİKLİ…”
Rektör-Öğrenci Buluşmalarında öğrencileri dinlediklerini ve ‘Dilek-Şikayet Komisyonu kurduk’ diyen Rektör Demir: “Öğrenci odaklı bakışla memnun öğrenci yetiştirme hedefindeyiz. Öğrencilerimize daha nitelikli ve kaliteli bir eğitim vererek onları geleceğe donanımlı ve alanında uzman bireyler olarak yetiştirmek için yeni bölüm açılması ve öğrenci alınmasına yönelik tekliflerimizi sürekli güncelliyoruz” dedi. Öte yandan üniversitedeki kalite çalışmalarının kazanımlarından da söz eden Rektör Demir, kalite çalışmalarının eğitim-öğretim faaliyetlerine olan olumlu yansımasını anlattı. (Abdurrahman Erin)