İKİ KIZ KARDEŞ DEPREMDE CAN VERDİ İKİ KIZ KARDEŞ DEPREMDE CAN VERDİ

50 BİN TL DEĞERİNDE MADENİ YAĞ ÇALINDI
Batman’ın Cumhuriyet mahallesindeki eski Küçük Sanayi Sitesinde oto tamir ve madeni yağ satıcıları, iş yerlerine sık sık dadanan hırsızlara karşı ilginç bir yönteme başvurdu. Madeni yağ kaplarının bulunduğu raflara geceleri içine su doldurdukları eski kutuları bırakan esnaflar, iş yerlerinin kepenklerini de hırsızlara karşı ek önlemlerle güçlendirdi. Gıdacılar caddesindeki oto tamircilerden Abdülkerim Bozkurt, Bayram Kuluman ve Azat Tağaç, son bir hafta içinde 40 ile 50 bin lira arasında madeni yağlarının çalındığını söyledi.

HIRSIZLARA KARŞI İLGİNÇ YÖNTEM
Hırsızlarla baş edemeyecek duruma gelen esnaflar çareyi ilginç yöntemde buldu. Müşterilerinin raflardaki madeni yağ kaplarını görünebilmesi için içine su doldurarak tuttuklarını belirten Bozkurt Kuluman ve Tağaç şunları kaydetti: “İki günde bir hırsızlar iş yerlerimize dadanıyor. En pahalı madeni yağları alıp götürüyorlar. Baş edemeyeceğimizi anlayınca kullandığımız içi boş kutuların içine su doldurup raflara bırakıyoruz.”

HIRSIZLARIN GÖRÜNTÜLERİ KAMERADA
Oto tamircilerin iş yerlerine dadanan hırsızların görüntülerini Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık masası ekiplerine de verdikleri anlatan esnaflar: “İş yerlerimizin darabalarını da yeniden elden geçirdik. Ek önlemler kapsamında içeride gizli anahtar bölümü yaptık ancak yinede fayda vermiyor. Darabenin bir bölümünü açıp içeri giren hırsızlar madeni yağ kaplarını alıyorlar. Artık hırsızlarla baş edemeyecek duruma geldik. Böyle giderse iş yerimizde yatıp kalkacağız. Yağ kutularını da daha güvenilir olan depoya yada evde saklıyoruz” dediler. (Reşat Yiğiz)