**Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı mitingde partililere mesajlar verdi. Ak Partili ve Hüda-Parlıların doldurduğu alanda mesajlar veren Erdoğan: “14 Mayıs’ı demokrasimiz için yeni bir bayrama dönüştüreceğiz. Batman’a güveniyorum. Batman’dan güzel ve müjdeli haberler bekliyorum. Biz her zaman Kürt kardeşlerimizin yanında olduk, kazanımlardan geriye adım atılmayacak” dedi.

MİTİNGE KALABALIK TOPLULUK KATILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman mitinginde partililerle buluştu. Valilik binası önünde yapılan mitinge Ak Partili ve Hüda-Parlılar büyük ilgi gösterdi. Bazı milletvekilleri ve eski Bakanların da katıldığı mitingde ilk sözü alan Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, CHP zihniyetinin ülkedeki birçok sorunun kaynağını oluşturduğunu söyledi. Hiçbir koşul öne sürmeden Cumhur ittifakına katıldıklarını da belirten Yapıcıoğlu, Erdoğan’ın liderliğinde güçlü bir Türkiye’nin yanında olduğunu belirtti. Yapıcıoğlu, Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri sonrası ise alandan gelen ‘yuhalama’ları da keserek: “Tepkinizi şimdi değil, sandıkta gösterin” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ
Daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte platforma çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalık topluluğa hitap ederek Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Batman’a ayrı bir sevdasının olduğunu da belirten Erdoğan: “Dicle size nasıl sevdalıysa, biz de size öyle sevdalıyız Batman. Batman’ı Allah için seviyoruz. Biz sizi Yaradan’ın hakkı için seviyoruz. Biz her fırsatta Batman’a misafir olduk. Batman’a olan bu sevdamızı ülkenin gündemi ne olursa olsun, sıkıntılarını takip ettik. İlgilendik, çözüm yollarını aradık. Batman’a daha 25 yaşında bir gençken, o zamanki partimin gençlik kolları başkanı iken geldim. Kadınların meydana nasıl heyecan dolu olduğunu gördüm. Batman’ın kadınları evvelallah birilerini sandığa gömer” dedi.

“ANALAR AĞLAMASIN DİYE MÜCADELE ETTİK”
Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti: “Bay Bay Kemal’in getireceği yalancı bahar, bu millet için kara kış demektir. 14 Mayıs’ta durmak yok, yola devam diyor muyuz? Bu kardeşiniz de son nefesine kadar Batman’ın yaridir, sevdalısıdır, aşığıdır. Erdoğan’ın verdiği mücadelenin en yakın şahidisin. 21 yıl boyunca önümüze hangi tuzakların kurulduğunu, darbeden ihanete nelerle karşılaştığımızı, çalışma arkadaşlarımız üzerinden, kimlerin üzerimize geldiğini sizler çok iyi hatırlıyorsunuz. Elbette kuluz, eksiklerimiz olmuştur. Elbette yapmak isteyip de yapamadıklarımız da olmuştur. Kürt kardeşlerimizle 85 milyon için sergilediğimiz gayreti herhalde kimse inkar etmez. Analar ağlamasın diye gerçekten çok ciddi çabalar harcadık. Bu süreçte daha önce hayal dahi edilemeyecek, telaffuzuna dahi teşebbüs edilemeyecek nice reformu hayata geçirdik. Demokrasimizin standartlarını yükselttik.”

UN YÜKLÜ TIR YAN YATTI UN YÜKLÜ TIR YAN YATTI

 “21 YILDA 51 MİLYAR TL’Yİ AŞKIN YATIRIM YAPTIK”
Batman’a son 21 yılda 51 milyar TL’yi aşkın yatırım yaptıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu HDP ne yaptı? Bir yatırımı var mı? CHP’nin var mı? Onlarda bol laf ve terör var. Eğitimde 4 bin 650 derslik inşa ettik. Batman’da üniversiteyi kim kurdu? Biz kurduk. Gençlik ve sporda 2 bin 554 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binalarını açtık. Biri stadyum olmak üzere 369 spor tesis yaptık. İhtiyaç sahiplerine 6,5 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta 795 yataklı 8 hastane dahil, 41 tesisin yapımını tamamlayıp hizmete açtık. Biz yaptık. Türkiye güçlenirse benim Kürt kardeşlerim de güçlenir. Sizlerden 14 Mayıs’ta iradenize ve geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum. Önümüzdeki 3 günü çok iyi değerlendireceğiz. Bu işi kadınlar bitirecek, kadınlar. Her zaman kale içeriden fethedilir. Kalenin içerisinde hanımlar var. İşi siz bitireceksiniz. Koalisyon masasının gerçek yüzünü eşe, dosta, akrabaya tek tek anlatacağız. Böylece 14 Mayıs’ı demokrasimiz için yeni bir bayrama dönüştüreceğiz. Batman’a güveniyorum.”