*Batman Belediyesi’nin açtığı 200 beden işçisi kadrosuna  5985 işsiz gençten 800’ü ilk kurada belirlendi. İşçi alımında en doğru kararın kura olduğunu belirten Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, “Personel alım sınavlarının şaibesiz olması için kura, en doğru karar” dedi.

“ELEMAN ALIMLARI KURAYLA OLMALI”
Batman Belediyesi’nin 200 beden işçisi alımında uygulanan kura yöntemine AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu da destek verdi. Kurum ve kuruluşların ihtiyaç duygduğu eleman alımlarında geçmişte ortaya atılan iddialara karşı en doğru yöntemin kura olduğunu ifade eden Batman Mileltvekili Nasıroğlu, “Daha öncede Vali ve Belediye Başkanvekili sayın Ekrem Canalp’ın eleman alımında kura yöntemi getirmesi doğru ve yerinde bir karar. Belediye’nin yapacağı eleman alımında başvuran ve ikinci kuraya kalan gençlerimiz rahat olsunlar. Noter başta olmak üzere herkesin huzurunda kura çekilecek ve bu işçi alımında asla şaibe söz konusu olmayacak” dedi.

“KURA UYGULAMASI İSABETLİ KARAR”
Milletvekili Nasıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Seçim bölgemde vatandaşların taleplerini dinlemeyi bir görev biliyorum. Gerek ev ziyaretlerinde gerekse de konuk olduğumuz yerlerde son günlerde  gündemde olan konulardan biri de  işsiz gençlerimizin başvurdukları beden işçiliği konusu. Her şeyden önce bu konuda işsiz gençlerimizin rahat olmalarını istiyorum. Belediye’nin alacağı beden işçi sınavında herkesin gözü önünde kura yapılacak. Sınavlarda kimsenin hakkının yenilememesi ve  şaibe olmaması için kura en doğru yöntemlerden biri. İşsiz gençlerimiz için de istihdam ağırlıklı projeleri hayata getirebilmenin çabası içindeyiz.” (Haber Merkezi)