**Hatay Defne ve Samandağı merkezli depremlerin ciddi oranda hissedildiği Batman’da vatandaşlar sokağa döküldü. Uzun gecede parklar, okullar, camiler ve taziye evleri dolup taştı.

“4 KÖYÜN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ” “4 KÖYÜN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ”

BATMANLILAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
Önceki akşam Hatay merkezli meydana gelen depremde paniğe kapılan Batmanlılar, sokağa ve caddelere koştu. Deprem Batman kent merkezinde şiddetli hissedildi. Deprem sonrasında Batmanlılar soluğu sokakta aldı. Bölgede birçok il’de hissedilen 6. 7 ile 5.8 şiddetindeki peş peşe depremlerle Batmanlılar korkulu gece yaşadı.

KORKU VE ENDİŞEYLE SABAHLADILAR
Saat 20.07 sıralarında meydana gelen depremi fark eden Batmanlı vatandaşların çoğu evlerinde çıkarak soğuk havada geç saatlere kadar dışarıda beklemek zorunda kaldı. 3 Dakika arayla ikinci depremi hisseden vatandaşlar uzun süre evlerine giremedi.

OKUL, CAMİ VE TAZİYE EVLERİNDE KALDILAR
Batman'da bazı aileler, ‘tekrar deprem olur’ korkusuyla birlikte endişe içerisinde dışarıda beklemek zorunda kaldı. Kimi aracında geceyi geçirirken kimisi de çevre köylerindeki yakınlarına sığındı. Kent merkezindeki muhtarlar da okul, cami ve taziye evlerini vatandaşlara açtı.

deprem3-2

TAZİYE EVLERİNDE SABAHLADILAR
Hatay merkezli depremin büyük paniğe yol açtığı Batman'da parklar, okullar, camiler ve taziye evleri dolup taşarken, kimi sürücüler de yakınlarıyla beraber soluğu çevre yolunda aldı. Kimi vatandaşlar ise korkudan geceyi taziye evlerinde geçirdi. Öte yandan deprem anında sıkça havaya açılan silah seslerine de vatandaşlar tepki gösterdi.