*Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Ak Parti Belediye Başkan adayı Adil Sebati Ceylan ile birlikte Çağdaş’ı ziyaret etti. Yakın sürede Batman’a kazandıracakları projeleri duyuracaklarını belirten Başkan adayı Ceylan, ‘Kanal Batman’ projesine işaret ederek: “Batman’a birçok proje kazandıracağız. Fakat 33 kilometrelik Batman Çayı güzergahına yapılacak ve ‘Kanal Batman’ olarak nitelendirdiğimiz projemiz şehrin vizyonu olacak” dedi.

“BATMAN’I GERÇEK
BELEDİYECİLİKLE BULUŞTURACAĞIZ”
Ak Parti Batman Belediye Başkan adayı Adil Sebati Ceylan, basın turu ziyareti kapsamında Çağdaş’ı ziyaret etti. Batman Ak Milletvekili Ferhat Nasıroğlu’nun da bulunduğu ziyarette Ceylan, yerel seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Batman halkından yetkiyi aldıkları takdirde petrol şehrini gerçek belediyecilik hizmetleriyle buluşturacaklarını kaydeden Başkan adayı Ceylan: “Hedefimizde marka bir kent oluşturmak var. İktidarımızın belediyecilik anlayışı ve hizmetleri ortada. Eser üreten partimiz Batman’a da belediyecilik olarak çok şey katacaktır. Projelerimizi yakın sürede kamuoyuna duyuracağız. Batman’ın imar ve kentsel dönüşüm gibi ihtiyaçları var. Halkımızdan yetkiyi aldığımızda bu kronik sorunlar önceliğimiz olacak” dedi.

“KANAL BATMAN PROJESİ
ŞEHRİN VİZYONU OLACAK”
 Milletvekili Nasıroğlu ile birlikte değerlendirmelerde bulunan Ceylan, şöyle devam etti: “Batman Çayı kıyısında devam eden önemli projeler var. Gıda ihtisas OSB, lojistik merkezi, İstiklal Parkı’nın diğer etapları ve diğer çalışmalarla birlikte bir Kanal İstanbul projesi gibi Kanal Batman projesi hayata geçecek. Malabadi, Dicle ve oradan Hasankeyf’e bağlanacak bir kanal olacak. Bu alan boyunca mesire alanları, ticari işletmeler ve diğer önemli yatırımlar yeni bir Batman oluşturacak. Batman’ı her alanda marka bir şehir haline getirmek istiyoruz. Kentimizde refahı yükselttiğimizde Batman daha yaşanılabilir bir kent olacaktır. Projelerimizin detaylarını kısa sürede kamuoyuna duyuracağız.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL