Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sorunların ardı arkası kesilmiyor. Hastanenin Çocuk servisindeki kan alma bölümünde çocuk hastaların kan alımı ya güçlükle yapılıyor ya da alınamıyor. Hastaneye başvuran bir ailenin prematüre bebeğinden iki kez kan alınmasına rağmen laboratuarda ‘numune yetersizliği’ gerekçe gösterilerek tetkikler verilmedi.

ÇOCUKLARA VE AİLELERE EZİYET
Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vatandaşların mağduriyeti bitmiyor. Randevu bulamama ve yandal branşlarda yaşanan doktor eksikliğine ‘kan alma’ sorunu da eklendi. Hastanenin Çocuk Servisinde tecrübesiz bazı hemşireler ve laboratuardaki sorunlar nedeniyle aileler ile çocuklar adeta eziyet çekiyor. 6 Ekim Cuma günü Çocuk servisinde kan vermek isteyen bir ailenin prematüre çocuğundan iki kez kan alınmasına rağmen ve aradan günler geçmesine rağmen kan tetkikleri sonuçlanmadı. Kan alma servisi ve laboratuardan bilgi almaya çalışan aileye ise ‘Yetersiz numune’ yanıtı verildi.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU
Durum üzerine şikayetçi olan aile: “Prematüre bebekler bin bir güçlükle hayata tutunuyor.  Kan alma işlemi kamu hastanesinden yapılamıyorsaaileler ne yapsın? Bu yetmiyormuş gibi aileye bilgi mesajı bile gönderilmiyor. İlgili personeller hakkında şikayette bulunduk” dediler. Öte yandan hastanenin Çocuk servisi ile laboratuarında sorunların her geçen gün arttığına da dikkat çeken bazı aileler ile şunları söyledi: “Kan sonuçları hem eksik hem de geç çıkıyor. Hastanede çok ciddi bir koordinasyonsuzluk var. Birimler sorunu bir birine atıyor. Yaşanan sorunlar artık son bulmalı.” Öte yandan kan alma servisindeki sorun nedeniyle ulaştığımız İl Sağlık Müdürü Semih Canpolat ve hastane yetkilileri, sorunla ilgili inceleme başlatacaklarını belirtti.