MATEMATİK SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR MATEMATİK SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

Batman Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu tarafından organize edilen kahvaltı programı ilgi gördü. Toplantıda konuşan Kadın Komisyonu Başkanı Süheyla Tileği; “Kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı, hiçbir sosyo-kültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz. Bizlerde sendikal hayatta yeni yönetimimizle yeni bir bakış getirme gayesinde olacağız” dedi.

EĞİTİM-BİR-SEN’Lİ KADINLAR BİR ARADAYDI
Wolrdmar Teras Kafe’de gerçekleşen programa Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Şehmuz Önlü, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Komisyonu ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Kadın Komisyonu Başkanı Süheyla Tileği; “Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu,  sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Tüm dünyada tartışılan kadın kimliği, ülkemizde ırksal, kültürel, etnik,  dini,  ve benzeri farklılıkları içerisinde algılanmakta ve bu farklılıkları ile gerek sosyal gerek siyasal hayatımızı zenginleştirmektedir,  bu zenginlik sadece demokrasimizi güçlendirmemekte aynı zamanda toplumsal ahengimizi de ortaya koymaktadır,  Kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı, hiçbir sosyo-kültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz. Bizlerde sendikal hayatta yeni yönetimimizle yeni bir bakış getirme gayesinde olacağız” dedi.

“KADIN VARSA DEMOKRASİ VARDIR”
Toplantıda konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Şehmuz Önlü ise şunları söyledi; “Türkiye ekonomisi, siyaseti, sosyal hayatı ve demokrasisi ile gelişirken bu sürece en fazla katkıyı veren kadınlarımız olmuştur.  Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak, kadınların  sosyo- ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını desteklemeyi kendimize birincil görev olarak gördük.  Sosyo-siyasal hayatımızın esası olan demokrasimizi kesintiye uğratan 28 Şubat darbesinde yaşadığınız zulmü ve dik duruşunuzu unutmadık, unutmayacağız. Kadın varsa demokrasi var diyoruz, bundan sonra da kadının mağdur edildiği, ötekileştirildiği konularda fikirsel ve eylemsel çalışmalar yaparak,  kamuoyu farkındalığı oluşturmaya ve toplumsal bilinçlendirmeye katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” (Altan Ayaz)