Bölgede üretim yapan sanayi tesislerinde çalışan kadın personeller ile kadın öğretmenler katıldı. Gerçekleşen etkinlikte katılımcılara kanserden korunma yolları, kanserde erken teşhisin önemi ve kadın hastalıkları konularında bilgiler verildi.

“Kanser iş gücünde çok ağır kayıplara neden oluyor”

Toplantının açılışında konuşan Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, kanser hastalığının iş gücünde ve ülke ekonomisinde ağır kayıplara neden olduğunu ifade ederek, “Kanser günümüzün önemli bir halk sağlığı sorunu olup her zaman gündemdeki yerini korumaktadır. Sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sıradaki kanser, öldürücülüğü yanında bıraktığı sakatlıklar ve tedavisindeki yüksek maliyetler nedeniyle, iş gücünde ve ülke ekonomisinde çok ağır kayıplara neden olmaktadır” diye konuştu.

“Bölgemizde çalışan kadınlarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz”

ÖĞRENCİLER ESERLERİYLE SES VERDİ ÖĞRENCİLER ESERLERİYLE SES VERDİ

“Sağlıklı nesillerimiz ancak sağlıklı kadınlarımız sayesinde olacağını unutmayalım” diyen Başkan Küpeli, “2023 yılı verilerine göre Türkiye, dünya genelinde kanser oranlarının en yüksek olduğu ülkeler sıralamasında 45. sırada yer almaktadır. Sağlıklı nesillerimiz ancak sağlıklı kadınlarımız sayesinde olacağını unutmayalım. Bu düşüncelerle bölge müdürlüğümüzdeki kadın çalışanlarımızı, kadın öğretmenlerimizi ve bölgemizde üretim yapan sanayi kuruluşlarındaki çalışan kadın personelleri bilgilendirmek amacıyla 3'üncüsünü düzenlediğimiz bu etkinliğin katılan herkes açısından çok yararlı olacağına inanıyorum” dedi.(İHA)