*Batman’ın Kozluk ilçesinde Milli Eğitim ile Jandarma’nın başlattığı “Milli Eğitim ile Jandarma el ele, köy okullarını renklendiriyoruz” kampanyasında dördüncü okul da boyatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nezir Sevim, “Gönül fırçamızla Ünsaldı ilkokulu ve Ortaokulumuzu fırçalarımızla boyatarak, yeni yüzüyle öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sunduk” dedi.

MEHMETÇİK FIRÇA TUTTU

Batman’ın Kozluk İlçe Kaymakamlığı koordinatörlüğünde ‘İlçe Milli Eğitim ve Jandarma’ yeni eğitim-öğretimin başlangıcıyla beraber dördüncü köy okulunu “Gönül fırçalarıyla” renklendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nezir Sevim, “Milli Eğitim’le Jandarma el ele, köy okullarını renklendiriyoruz” projesi kapsamında Ünsaldı İlkokul ve Ortaokul binalarını boyattıklarını ifade etti. Sevim şunları kaydetti; “Öğretmen ve öğrencilerimizin motivasyonunu yüksek tutmak için okul, öğrenci ve veli işbirliğinin yanında, okullarımızın fiziksel ortamını güzelleştirmek ve iyileştirmeyi de bir görev biliyoruz.”

MEHMETÇİĞE TEŞEKKÜR
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevim, hedeflerinin tüm köy okullarını renklendirmek olduğunu ifade etti. Sevim: “Projemiz kapsamında paydaşımız İlçe Jandarma Komutanlığı personeliyle birlikte İlçemize bağlı tüm köy okullarımızı renklendirmeyi planlıyoruz. Projemizin uygulama sürecinde eğitim gönüllülerimize, İlçe Jandarma personeline ve koordinasyonu sağlayan İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı sayın Aytaç Karaoğlu’na teşekkür ediyoruz. Bu yıl 25 köy okulunu da bu anlamlı projeye dahil etmek istiyoruz” dedi. (Abdurrahman Erin)

Editör: Yunus Yasak