AK PARTİ’DE SAYI 30’U BULDU
14 Mayıs genel seçimleri için partilerde şimdi de Milletvekili aday adaylığı hareketliliği yaşanıyor. AK Parti Batman İl teşkilatına aday adaylığı için müraacat edenlerin sayısı 30’a ulaştı. İl teşkilatına müracaatta bulunan aday adaylarından bazı isimler; “Murat Çiçek, Savaş Çıtanak, Muzaffer Bağ, Kutbettin Suçin, İsmail Yıldız, A. Halim Akın, Mesut Hamidi, A. Mütalip Bademci,  İsmail Okay, M. Emin Usta, Gülafer Kızıl, Murat Güneştekin, Sabahattin Arslan, Cemal Arslan, Avni Yıldırım, Muhsine Bozkurt, Mehmet Arslan, Cuma Dişikırık, Şaziye Gündüz ve İlhan Arslan.”

ÇELİK, MERSİN’DEN ADAY ADAYI OLDU ÇELİK, MERSİN’DEN ADAY ADAYI OLDU

CHP'DE SEÇİM OTOBÜSÜ HAZIRLIĞI
Günler öncesinden Batman Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan eski İl Başkanı Hüseyin Yaşar, seçim otobüsü kiralamak için Ankara’nın yolunu tutarken, aday adaylığını da bir kez daha kamuoyuna duyurdu. Seçim otobüsünü 14 Mayıs seçimlerine hazırladığını belirten Yaşar, “Şuana kadar partimize milletvekili aday adaylığı için başvuru sayısı 15 civarında. Aday adayları arasında Menduh Atak, Süleyman Özerdem, Gani Demir, Bünyamin Nayman ve Osman Çakmaz da var. Aday sayısının daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

DEVA’DA ADAY SAYISI 10’A ÇIKTI
DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, geçen hafta Milletvekili aday adaylığını açıklarken, Batman İl teşkilatı ile Genel Merkeze şu ana kadar müracatta bulunanların sayısı 10’a yükseldi. DEVA Partisi’nde Müjdeci ile birlikte aday adaylığına başvuran bazı isimler şöyle; “Ferda Ayiş, İrem Avcı, Raşit Yaşar, M. Murat Sayın, Erdi Işık ve Hayrettin Akkuş.” Öte yandan Sol Yeşil Parti’ye de başvuran 10 kişi arasında Eğitim-Sen Şube Başkanı Nurettin Şimşek ve Batman Eczacılar Odası Başkanı Adnan Bayhan da yer alıyor.