Buna göre, adana
, 1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçenin kaymakamının görev yerleri değiştirildi. İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın görev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12’si farklı görevlere atanırken, yerlerine yeni kaymakamların atamaları gerçekleştirildi. 

KOZLUK VE GERCÜŞ'E YENİ KAYMAKAMLAR
Batman'ın Gercüş ilçesi kaymakamlığına Ağrı-Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı. Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu ise Çorum Valiliği Hukuk Müşaviri oldu. Geçtiğimiz günlerde Kaymakamın görevden alındığı Kozluk ilçesine ise Edirne-İspala Kaymakamı Ekrem Güngör atandı.

ERSÖZ VALİ YARDIMCISI OLDU
Uşak-Eşme Kaymakamı Murtaza Ersöz, Batman Vali Yardımcısı oldu.Edirne-Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş ise Batman Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı.

TANRISEVEN KIRKLARELİ'YE
Öte yandan bir süredir Giresun Vali Yardımcılığı yapan Batmanlı bürokrat Hasan Tanrısever ise Kırklareli Vali Yardımcılığına atandı.