Eğitim sertifikalarını alan kursiyerlere iş arama sürecinde; sürecin doğru yönetilmesi, özgeçmişini başvurduğu ilan ve sektöre göre düzenleme, iş görüşmesi esnasında konuşma ve beden dilini doğru kullanma ve kariyer sitelerinde profil oluşturma gibi konularda eğitim verildi. Sertifika Töreninde Konuşma yapan İŞKUR müdürü Hasan KÜSİN; “ İŞKUR olarak temel hedefimiz istihdamın artırılması olmakla birlikte istihdamın korunması ve geliştirilmesini amaçlıyoruz.

Bu doğrultuda iş gücü piyasasına yeni atılacak geçlerimizi donanımlı hale getirmek amacıyla eğitimler düzenliyoruz. İş arama sürecinde doğru ve etkin bir yöntem izlenmesini böylelikle gerçekleşen istihdamın korunmasını amaçlıyoruz.

İş Kulübümüz aracılığı ile yapılan bu eğitimler genç istihdamının artırılmasına çok önemli katkılar sunmaktadır. İş Kulübümüzün 81 İl içerisinde yapılan değerlendirmede Türkiye 1.’si olması bu eğitimlere verdiğimiz önemden kaynaklanmaktadır. Bu vesile ile eğitimi düzenleyen İŞ Koçlarımıza ve yaptıkları işbirliğinden dolayı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürlüğü ve ADEM temsilcilerine teşekkür ediyor sertifika alan katılımcılara çalışma hayatlarında başarılar diliyorum “ dedi.

beşir arslan

Sertifika Töreninde konuşma yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Beşir ARSLAN; “Aile Destek Merkezlerimizde kadınlarımıza yönelik her türlü kursun verildiği aynı zamanda  yoksullukla mücadele kapsamında çeşitli kursların ve seminerlerin de verildiği merkezlerdir. Bugün de Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz tarafından İş Kulübü eğitimleri verildi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu eğitimle beraber genç kızlarımızın iş bulma potansiyelleri inşallah artacaktır” dedi. (HABER BÜLTENİ)