KÖTÜ FUTBOL ŞAŞIRTTI
Sahasında ilk resmi maçına çıkan TPAO Batman Petrolspor, Mersin temsilcisi Silifke Belediyespor'u tek golle geçti. Batmanlı taraftarların ilgi gösterdiği karşılaşmayı bazı il yöneticileri de izledi. Kırmızı-Beyazlılar, rakibi karşısında organize atak geliştirmekte zorlanırken, özellikle orta sahadaki boşluk dikkat çekti. Yarasalar taraftar grubunun ardından kale arasında yeni oluşum olan Vikingler taraftar grubu da Petrolspor’u 90 dakika destekledi.

MAÇIN ÖNEMLİ DAKİKALARI
Dk.7: İlk tehlikeli atak Silifke’den geldi. Bu dakikada Petrol defansından seken top Silifke forveti Halil'in önünde kaldı, bu futbolcunun şutu az farkla auta çıktı.

Dk.13: Petrolspor, 13. Dakikada Tunç Behram ile gole yaklaştı. Bu dakikada Tunç yaklaşık 20 metreden harika vurdu, top direkte patladı. Dönen topa Aykut kafayla dokundu, kaleci gole izin vermedi.

Dk.32: Gelişen Petrol atağında Gökhan soldan iyi ortaladı, Akın müsait pozisyonda kötü vurdu

Dk.43: Petrollü Halil’in ortaladığı topa Akın iyi vuramadı top auta çıktı.

Dk. 67: Petrol aradığı golü buldu. Bu dakikada Aykut Çift sağdan iyi ortaladı, Halil Yılmaz düzgün bir dokunuşla topu ağlara gönderdi; 1-0.

Dk. 71: Kırmızı-Beyazlılar Eren ile gole yaklaştı. Bu dakikada ceza sahasına şık çalımla giren Eren’in sert şutu kalecide kaldı. (Çağdaş Spor)

Editör: Yunus Yasak