*Malatya İnönü Üniversitesi son sınıf öğrencisi Batmanlı Veysel Ekinci ve Adıyaman Üniversitesi öğrencisi Batmanlı Haşim Erik, depremde hayatını kaybetti. 

ANADOLU EVLERİNDE İNANÇ SİMGELERİ ANADOLU EVLERİNDE İNANÇ SİMGELERİ

SON SINIF ÖĞRENCİSİYDİ
Batman’ın Beşevler mahallesinde oturan Suat Ekinci’nin büyük oğlu Veysel Ekinci, dört yıldır okuduğu inşaat fakültesini bu yıl tamamlamıştı. Kaldığı tek dersi vermek için Malatya’da çalışan Ekinci, depremde oturduğu 4 katlı apartmanın üst katında devrilen kolonun altında kaldı. Malatya Yeşilyurt mahallesinde Muşlu bir arkadaşıyla kiralık bir evde oturduğunu belirten acılı baba Suat Ekinci: “Veysel, 5 ay önce kaldığı tek dersi tamamlamak için Malatya'ya gitmişti. Annesi ile birlikte onun gelmesini dört gözle bekliyorduk. Deprem olduğu an sanki bir hançer vücuduma saplandı. Meğerse o anda Veysel aramızdan ayrılmıştı” dedi. Önceki akşam cenazesi Batman’a getirilen Veysel Ekinci, ailesinin göz yaşları eşliğinde Korik mezarlığında toprağa verildi.

HAŞİM’İ DE KAYBETTİK
Depremin yıktığı illerden Adıyaman’dan da acı haber yürekleri dağladı. Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan Batmanlı Haşim Erik, enkaz altında yaşamını yitirdi. Batman’ın Cudi mahallesinde oturan Erik ailesi haberle yıkıldı. Cenazesi Batman’a getirilen Haşim Erik ailesinin gözyaşları arasında İpragaz mezarlığında defnedildi.