**Deprem, Adıyaman’da oturan Batmanlı iki kız kardeşi de aldı. Meryem ve Aleyna Avanoz, enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Anne ise bir çocuğunu kurtardı, ikisini toprağa verdi

DEPREM İKİ KIZ KARDEŞİ ALDI
Korkunç deprem, Adıyaman’da oturan Batmanlı iki kız kardeşi de aldı. Yaklaşık 10 yıldır Adıyaman’da yaşamını sürdüren aslen Batmanlı güvenlik görevlisi Abdullah Avanoz’un oturduğu Musalla mahallesi Ziya Gökalp caddesindeki Nadir apartmanında yaşanan deprem faciasında 15 yaşındaki lise öğrencisi Meryem ile ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Aleyna, enkaz altında kaldı. Deprem sırasında iki yaşındaki oğlu Muhammed’i kurtaran anne İcaze’nin ayağı kırılınca iki kızının yardımına yetişemedi.

BATMAN’A HEMŞİRE ALIMI YOK BATMAN’A HEMŞİRE ALIMI YOK

BİR GÜN ARAYLA ENKAZ
ALTINDAN ÇIKARILDILAR
Eşinin görevde olduğu sırada üç çocuğunu depremden kurtarmaya çalışan talihsiz anne, enkaz altında kalan kızları Meryem ve Aleyna’nın çıkarılması için birer gün arayla eşi ile birlikte gözyaşları içinde bekledi. Önceki akşam enkaz altından çıkarılan lise öğrencisi Meryem’in cenazesi Batman’a getirildi. Meryem’in cenazesi bir gün morgda bekletildikten sonra enkaz altından cansız çıkarılan kız kardeşi Aleyna’nın cenazesi de Batman’a getirildi. İki kız kardeş, Batman-İkiztepe mezarlığında yan yana gözyaşları arasında toprağa verildi.