HASANKEYF VE BEŞİRİ’YE YENİ KAYMAKAM

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre, Batman’da Kaymakamları değişen iki ilçe oldu. Yaklaşık 2.5 yıl süreyle Hasankeyf Kaymakamlığını yapan Şenol Öztürk, Konya Karapınar Kaymakamlığı görevine atandı. Hasankeyf Kaymakamlığı görevine ise  Konya-Hadim Kaymakamı aslen Mardin-Kızıltepeli Mehmet Ali İmrak atandı.2 Yıldır Beşiri Kaymakamlığı görevini sürdüren Mahmut Şener, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü oldu. Beşiri Kaymakamlığı görevine ise Ordu Gürgentepe Kaymakamı Ankara-Keçiören doğumlu Muhammed Yılmaz atandı. 


 
İKİ VALİ YARDIMCISI DEĞİŞTİ

İki yılı aşkın süredir Batman’da görev yapan iki Vali Yardımcısı da değişti. Batman Vali Yardımcısı İbrahim Güneş, Şanlıurfa-Suruç Kaymakamlığı'na atandı. Batman Vali Yardımcısı Kadir Kılıç ise Kars-Akyaka Kaymakamı oldu. Kahramanmaraş-Göksun Kaymakamı aslen Aydınlı Mustafa Caner Culukar, Batman Vali Yardımcılığı görevine atandı.Batman Valiliği Hukuk Müşaviri Şükrü Alperen Göktaş ise Batman Vali Yardımcılığı görevine resmen atandı.

AKSOY, KOCAELİ VALİ YARDIMCISI OLDU

Batman’ın eski Vali Yardımcılarından ve ilk kayyum Ertuğ Şevket Aksoy, 5 yıldır görev yaptığı Muğla’nın Marmaris ilçe Kaymakamlığı görevinden Kocaeli Vali Yardımcılığına atandı. Batman eski Vali Yardımcılarından Aziz Mercan Yalova Vali Yardımcılığından Bolu Vali Yardımcılığına, Sason eski Kaymakamı Yusuf İzzet Kahraman İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığından Balıkesir Vali Yardımcılığına, Sason Kaymakamlığı ile Batman Vali Yardımcılığını yapan Vehbi Bakır ise Osmaniye-Kadirli’den Samsun-Canik ilçe Kaymakamlığına atandı. Burada aslen Siirt-Kurtalanlı olan eski Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili ise Ankara Vali Yardımcısı oldu. (Haber Merkezi)