T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ

T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ

T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ

T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ

21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:17
92 Okunma
T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ

T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ
2019/1 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Batman İl, Kozluk İlçe, 435 Ada, 12 Parsel, TEPECİK Mahalle/Köy, TAŞINMAZ BATMAN İLİ KOZLUK İLÇESİ TEPECİK MAHALLESİNDE KAİN, BODRUM ZEMİN ASMA KAT + 7 NORMAL KATLI BETONAME KARKAS BİNANINMEVCUT OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞ OLUP, TAŞINMAZ KOZLUK İLÇESİNİN MERKEZİ VE GELİŞMEKTE OLAN TEPECİK MAHALLESİNDE BULUNMAKTADIR. ÇEVRESİNDE ÇOK KATLI BİNALAR YER ALMAKTADIR. TAŞINMAZIN MEVKİİYOĞUN İSKAN VE MESKEN BÖLGESİNDE OLUŞU , ANA YOLA VE İŞYERNLERİNE YAKIN OLUŞU TAŞINMAZIN KIYMETİNİ BELİRLEYİCİ UNSURLARDANDIR.TAŞINMAZIN ULAŞIM SORUNU YOKTUR. BELEDİYE HİZLETLERİNDEN YARARLANMAKTADIR. ELEKTİRK SU KANALAZİSYON BAĞLANTILARI MEVCUTTUR. İŞYERİLERİNİN YOĞUN OLDUĞUBÖLGESİNDE YER ALMAKTADIR.. ŞEHİR MERKEZİNE ÇARŞI PAZARINA YAKININDADIR. KAYMAKAMLIK BİNASI JANDARMA KIŞLASINA 1350M. MESAFEADE OLMASI NEDENİYLE TAŞINMAZIN DEĞERİNİ BELİRLEYEN ÖZELLİKLERİDİR. AYRICA ÇEVRESİNDE ÇOK AMAÇLI ALIŞ VERİŞ MERKEZİ AKARYAKIT SATAN TESİSLERİ 600-700 M. MESAFEDE BULANMAKTADIR. BELEDİYE HİZMET BİNASINDAA 2700 M. KOZLUK MERKEZ ÜÇ YOLA 600M.DİR DETAY BİLGİ KOZLUK İCRA DAİRESİNİN 2019/1 TALİMATINDA MEVCUTTUR.
İmar Durumu Yok
Kıymeti 140.418,40 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler 
1. Satış Günü 10/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü 05/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI BAHÇESİ - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Anahtar Kelimeler:
T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.