TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

27 Nisan 2017 Perşembe 10:17
686 Okunma
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
BATMAN
1. İCRA DAİRESİ
2015/1248 ESAS
 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İli, Merkez İlçesi, İluh Köyü, Kum Mevkii,  133 Ada, Ada No, 12 Parsel Parsel, A Blok, 1. Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmazdır. Satışa konu bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak şehir merkezinde olup çevresinde çok sayıda kurum binaları ve ticari aktivitesi yüksek caddeler yer almaktadır. Taşınmaz sitenin  doğusunda bulunan  A blokta 1. Katta Stat Caddesi ve 1655 sokak cepheli olan binanın girişine göre sağda bulunan daire olup yapılan keşifte taşınmazın içi görülememiş olup dışarıdan yapılan ölçümler neticesinde dairenin 210 m² alanına sahip olduğu hesaplanmıştır. Bağımsız Bölümün 3/28 hissesi oranında satışa konu olup TAŞINMAZIN 3/28 HİSSESİ SATILACAKTIR.
Adresi : Batman İli, Merkez İlçesi, İluh Köyü, Kum Mevkii,  133 Ada, Ada No, 12 Parsel Parsel, A Blok, 1. Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmazdır
Yüzölçümü : 4.168,00 m² ( Ana taşınmazın yözölçmüdür. )
Arsa Payı : 59/2400
İmar Durumu :  Dosyada mevcut  Batman Belediye Başkanlığının ( İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ) 13/05/2016 tarihli yazısı ve yine dosyada mevcut 24/11/2016 tarihli bilirkişi raporunda taşınmazın imar durum " A-7 Kat Konut Alanı olup, taban alanı %40'tır. " Şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 22.787,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının Beyan kısmında " 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının ( a ) bendi uygulamasına tabidir. " şeklinde şerh mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/06/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/07/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adalet Sarayı İcra ( Pilot ) Müdürlüğü Mezat Salonu Merkez/Batman
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Satış şartları :
 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1248 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/04/2017
 ¸
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.