FERNAS KURTARMA EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE FERNAS KURTARMA EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

Geçen Cuma akşamı Batman-Merkeze bağlı Oymataş köyünün Şeyhçoban mezrasında ‘yol’ meselesi nedeniyle iki aile arasında çıkan tartışmamanın büyümemesi için bir heyetin barış girişimi sırasında çıkan taşlı-sopalı kavgada 7 kişi yaralanmıştı.

Olay sonrası Jandarma ekiplerinin müdahalesiyle önlenen kavgada gözaltına alınanlardan üç kişi tutuklandı. Batman İl Jandarma Alay Komutanı Adem Taşkın ve Balpınar Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, iki tarafı bir araya getirip barışı sağladı.

ÜÇ KİŞİ TUTUKLANDI
Batman merkeze bağlı Oymataş köyünün 70 haneli Şeyhçoban mezrasında Hazine’ye ait ‘yol’ nedeniyle iki aile fertleri arasında çıkan anlaşmazlığı gidermek isteyen Balpınar Belediye Başkanı Hüseyin Geylani’nin de aralarında bulunduğu heyet önünde taşlı-sopalı kavga yaşanmıştı. 7 Kişinin yaralandığı olayda yaralılar Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, Jandarma ekiplerinin gözaltına aldığı 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri süren 7 kişinin sağlığının ise iyiye gittiği öğrenildi.

İKİ TARAF BARIŞTI
Batman İl Jandarma Alay Komutanı Albay Adem Taşkın, Balpınar Belde Belediye Başkanı Hüseyin Geylani ve iki ailenin önde gelenlerinin de katıldığı barış töreni, Şeyhçoban Taziye evi binasında yapıldı. İl Jandarma Komutanı Taşkın, iki ailenin fertlerine nasihatte bulundu. Mezraya huzurun ve hoşgörünün yakıştığını ifade eden Albay Taşkın; “Bu saatten sonra bu güzel mezrada hoşgörü ortamı için üzerinize düşeni yapın. Köy ve mezranın eski gelenek-görenlerini yaşatın. Size bu yakışır” dedi. Balpınar Belediye Başkanı Hüseyin Geylani ise barış için bir araya gelen ailelere teşekkür etti. Taziye evinde okunan dualarla iki ailenin tarafları, Albay Taşkın ve Başkan Geylani’nin huzurunda tokalaşarak ‘barış’ sözü verdi.