**Batman’da üç ay önce amatör futbolcu Bilal Erdoğu’nun öldürülmesiyle iki aile arasında başlayan husumet, tinyurl.com/ix1xb3t, HDP Batman il teşkilatının girişimleri sonucu Erdoğu ve Adıyaman aileleri barıştırıldı. Düzenlenen barış töreninde iki ailenin fertleri Kuran-ı Kerim’in altından geçerek ‘barış’ sözü verdi.

“OLAYIN BÜYÜMEDEN
BARIŞ SAĞLANMASI ÖNEMLİ”
Batman’da geçtiğimiz aylarda amatör futbolcu İbrahim Erdoğu’nun öldürülmesiyle iki aile arasında oluşan husumet, barışla sonuçlandı. HDP Batman İl teşkilatının girişimleriyle sağlanan barış için Rezidans Salon’da tören düzenlendi. Bazı din adamları, HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Rüştü Tiryaki, Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP il yönetimi ile birçok STK temsilcisinin katıldığı törende Erdoğu ve Adıyaman ailelerinin fertleri ‘barış’ sözü verdi. Törende konuşan HDP Milletvekili Tiryaki; “Bu barış ülkemize ve ailelere hayırlı olsun. Olayın büyümeden barışın sağlanması önemlidir. Barışı seçen Erdoğu ve Adıyaman ailelerine teşekkür ederim” dedi.

BARIŞ YEMEĞİ DÜZENLENDİ
İki ailenin fertleri de Kuran-ı Kerim’in altından geçerek barış sözü verdi. Daha sonra Erdoğu ailesi adına söz alan Melle Abdulsamet Kılıç; “Barış törenine katılan tüm dostlarımızın Allah hayırlarını kabul etsin. İnsanları barıştırmak çok önemli bir adımdır. Kuran-ı Kerim’de de barışın önemi belirtiliyor. Barış ortamının sağlanmasında emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi. Adıyaman ailesi adına konuşan İbrahim Adıyaman ise şöyle konuştu; “Bu barışın sağlanmasında emeği geçenlerin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi. Daha sonra aileler ve davetlilere barış yemeği ikram edildi. (Reşat Yiğiz)