**Çağdaş Spor’a konuk olan Teknik Direktör Nihat Balan, takımın son durumunu değerlendirerek; “Bursaspor mağlubiyeti moralleri bozdu ama buraya takılmamalıyız. Artık her maç bizim için bir final gibi. Daha yürekli ve istekli olacağız” dedi.

“TAKIMI TOPARLAYACAĞIZ”
Çağdaş WebTV’de haftada bir yayımlanan Çağdaş Spor programına konuk olan Petrolspor’un yeni Teknik Direktörü Nihat Balan, önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci Barış Arslan’ın sorularını yanıtlayan Balan, takımı toparlayacaklarını söyledi. Eksiklikleri gidereceklerini belirten Balan: “Bu durumdan daha zor takımlarda görev aldım ve başarılı da olduk. Tabi Bursaspor mağlubiyeti moralleri bozdu ve sıkıntı oluşturdu. Ancak işi toparlamaya çalışacağız. Artık her maça final gibi bakacağız. Bu mağlubiyeti bir yerden telafi etmek zorundayız. Zorlu bir periyodun içindeyiz. Taraftarlarımızın desteğiyle daha zor bir deplasman haline geleceğiz” dedi.

BU MAÇIN TELAFİSİ YOK! BU MAÇIN TELAFİSİ YOK!

“PETROLSPOR KÖKLÜ BİR KULÜP”
Takımda gol yollarındaki sorunlar başta olmak üzere diğer sorunların üzerine gideceklerini de dikkat çeken Balan, şöyle devam etti: “Futbolculara kulübün geçmişini, her önüne gelenin elini kolunu sallayanın geldiği bir kulüp olmadığını anlatıyoruz. Buranın köklü bir kulüp olduğunu futbolculara aktarıyoruz. Artık önümüze bakmalıyız. Daha iyi bir seviyeye geleceğiz. Takım olarak yardımlaşmalarla, çalışmalarla sorunları çözeceğiz. Daha yürekli ve daha istekli olacağız. Artık telafisi olmayan haftalar gelecek. İşi sıkı tutup rahat döneme girmek istiyoruz. Son dakikalarda yenilen goller bir travma oluşturmuş ama bunları çözmek zorundayız. Son haftalara işi bırakmadan rahat bir süreç yaşamak istiyoruz. Gol atmak elbette önemli ama rahat gol yiyen bir takım görüntüsünden de çıkmamız lazım. Savunmayı daha iyi yapmamız gerekiyor.” (Çağdaş Spor)