*Batman’da Kızılay’a sık sık kan bağışında bulunan DDY Batman Gar Müdürlüğü hareket memuru Beşir Bademci, gümüş madalya ile ödüllendirildi. Madalyasının deprem nedeniyle henüz gönderilmediğini belirten Bademci; “Hedefim, kan bağışında bulunacağım 35 ünitede altın madalya almak” dedi.

30 YILDIR KAN BAĞIŞLIYOR

Batman’da en fazla kan bağışında bulunan DDY Gar Müdürlüğü’nde Hareket memuru olarak görev yapan 57 yaşındaki Beşir Bademci, Kızılay tarafından gümüş madalya ile ödüllendirildi. Kızılay’a 29 ünite, Batman’daki hastanelere ise 9 ünite kan bağışında bulunan Bademci, ödüllendirildiği gümüş madalyanın henüz kendisine ulaşmadığını söyledi. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Kızılay’ın henüz madalyasını göndermediğini ifade eden Bademci; “Kızılay 25 ünite kan bağışlayanlara gümüş, 35 üniteye ulaşanlara da altın madalya armağan ediyor. Kızılay’a 29, Batman’daki hastanelere de 9 ünite vererek, en fazla kan bağışı yapanlardan biriyim” diye konuştu.

“ALTIN MADALYA’YA RAMAK KALDI”

Kan bağışının hem kendisine hem de alıcılara faydasının büyük olduğunu belirten 4 çocuk babası Beşir Bademci, şunları kaydetti; “27 Yaşından beri kan veriyorum. Kan bağışında toplumsal duyarlılığı artırmak için üzerime düşeni yapıyorum. Kan verme vücutta kaşınma ve yanma etkisini azaltıyor ve tansiyon düşüyor. Kan, her zaman acil olarak ihtiyaç duyulan bir şey. Deprem bölgesi için de kan bağışında bulundum. Yılda ortalama 3-4 ünite kan veriyorum. Hedefim, Kızılay’a 35’nci kez kan verip altın madalya almak. Şu ana kadar Kızılay ile birlikte diğer hastane ve acil servislere toplam 38 ünite kan verdim.” (Altan Ayaz)

Editör: Yunus Yasak