*Belediye İş Sendikası Batman Örgütlenme sorumlusu ve İl Temsilcisi Salih Direk, Ankara’da görüştüğü Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a taşeron işçilerin bekledikleri ‘kadro’ sorununu aktardıkları söyledi ve ekledi: “Kadroların yanı sıra Genel Başkanımıza asgari ücret ve emekçilerin bazı beklentilerini de hatırlattık.” 

ERGÜN ATALAY’LA GÖRÜŞTÜ

Ankara’da Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Belediye İş Sendikası Başkanı Nihat Yurdakul ile görüşen Belediye İş Sendikası Batman İl Başkanı Salih Direk, alacakları ilk yetki ile Batman’a yakışır bir şube binasını da kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile 90 bin kişiyi kapsayan Kit’lerdeki taşeron işçilerinin sorunlarını görüştüklerini belirten Direk; “Geçici işçilerde 4D çalışanların da tayin hakkı başta olmak üzere kapsam dışı kalan tüm taşeronlara yönelik kadro ile ilgili gelişmeleri de Genel Başkanımız sayın Atalay’dan öğrendik. Emekçilerin kadro beklentileri ve sorunlarını aktardığımız Genel Başkan sayın Atalay’ın mesajı bizi son derece mutlu etti” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTE VERGİYİ SABİTLEMEK GEREKİYOR”

Batman Belediye İş Sendikası İl Başkanı Direk’in çalışanların kadro beklentileri  ile sorunlarını aktardığı görüşmede konuşan Türk-İş Genel Başkanı Atalay, şunları söyledi; “Her şeyden önce başımızda vergi diye bir bela var. İşçi kardeşlerimiz Ocak ayında aldığını Aralık ayında alamıyor. Asgari ücrette vergiyi sabitlemek gerekiyor. Kadro çalışması hakkında da ilgili Bakanlıklarla görüşme halindeyiz. Sorun çözülene kadar bu meseleyi gündemden çıkarmayacağız.” 

YURDAKUL’DAN BATMAN’A DESTEK

Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Batman’ı önemsediklerini söyledi. Yurdakul’la  görüşme yapan Salih Direk, şöyle devam etti; “Genel Başkanımız sayın Yurdakul’un Batman’da alacağımız ilk yetki tespitiyle şehrimize yakışır, tam donanımlı bir şube binasına yönelik görüşü bizi mutlu kılmıştır. Ankara’da Genel Başkanlarımızın bize gösterdikleri sıcak ilgi ve alaka bizi fazlasıyla sevindirmiştir. Çalışan emekçilerin sorunlarını sendikamızın üst düzey yetkilileriyle masaya yatırmayı bir görev bildik.” (RECEP AKIN)