İŞTE HABİP BAŞKAN PARKI

9 Ağustos 2023 tarihinde tedavi gördüğü Şanlıurfa’daki hastanede yaşama veda eden Down sendromlu 49 yaşındaki Habip Hasar’ın adı İluh Deresi kenarında yapımı son aşamaya gelen parka verildi. 50 Gün önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşama veda eden Hasar, Asri mezarlığında toprağa verilmişti. Vefatından sonra Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, Habip Hasar’ın adını yaşamının geçtiği Karşıyaka Mahallesindeki yeni parka verileceğini açıklamıştı.

YAKINDA AÇILACAK

Batman Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde resmî açılışını yapacağı ‘Habip Başkan Parkı’nda  yeşillendirme, çocuk oyun alanlarını ve banklar için çalışmaları hızlandırdı. Güzergahın yoğun olduğu Karşıyaka Caddesi girişindeki parka Habip Hasar’ın fotoğrafı ile özgeçmişini de panoya yansıtan Batman Belediyesi’nin verdiği parkın ismini semt sakinleri de beğendi. 

PARKTA FOTOĞRAFI VE ÖZGEÇMİŞİ VAR

Park girişindeki panoda şu görüşlere yer verildi; “Habip Hasar 3 Mayıs 1974 tarihinde Batman’ın Karşıyaka Mahallesinde Down sendromlu olarak doğdu. Meydanlarda ünlü siyasetçilerin taklidini yaparak kısa sürede tanındı. Zamanla Batmanlıların resmî olmasa da Belediye Başkan adayı ya da Milletvekili adayı olurdu. Şehirde yaşayan 7’den 70’e herkesin gönlünde başka bir yeri vardı. Rahatsızlığı sebebiyle 9 Ağustos 2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.” (Haber Merkezi)

Editör: Yunus Yasak