*Batman Belediye Eş Başkanı Gülistan Sönük ve başkan yardımcıları, Belediye otobüs şoförleriyle toplantıda bir araya geldi. Sönük, toplantıda yönetim olarak kendilerinden beklentilerini aktarırken, şoförlerin de çalışmaları konusundaki görüş talep ve beklentilerini dinledi.

“VATANDAŞ ARAÇLARA GÖNÜL
RAHATLIĞIYLA BİNEBİLMELİ”
Belediye Konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Eş Başkanı Gülistan Sönük, Başkan Yardımcıları Çiğdem Demir Sevim ve Mustafa Tuğyıldız, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve belediye otobüs şoförleri katıldı. Belediye yönetimi olarak cadde cadde, sokak sokak dolaşarak her yurttaşa ulaşarak samimiyetlerini, iyi niyetlerini ve aitlik hissiyatını bire bir kendilerine aktarmalarının mümkün olmadığını belirten Eş Başkan Sönük; “Her yurttaşa birebir ulaşmamız mümkün değil ama siz çalışma arkadaşlarımız bizim temsilcimiz olarak her yurttaşa ulaşabiliyorsunuz. Her yurttaş her vakitte gecenin bir saati sizin şahsınızda bize güvenerek belediye otobüslerine gönül rahatlığıyla binebilmeli. Her yurttaşımız otobüslerimize bindiğinde bizim varlığımızı, bizim samimiyetimizi hissedebilmelidir. Bunu yurttaşlarımıza siz hissettirebilirsiniz” dedi.

“HERKESE EŞİT HİZMET VERECEĞİZ”
Sönük, şöyle devam etti: “Çalışma şartlarınız yorucu biliyoruz, farklı taleplerle gelen yurttaşların sorunlarını da az çok biliyoruz bu konuda anlayışlı olalım çünkü bu halkımıza borcumuz var. Biz kendimizi halkımıza borçlu olarak görüyoruz ve halkımızın sorunlarına eğilerek borcumuzu ödemek istiyoruz. Din, dil, ırk ayırımı yapmadan herkese eşit bir mesafede hizmet etmeye çalışacağız. Biz kendimizi kimseden üstün görmek için gelmedik halkımıza hizmet etmeye geldik. Yönetimimizin anlayış ve hoşgörüsünü halkımıza hissettireceğiz. Halka sorumluluk anlayışıyla işimizi yapma gayreti içinde olacağız. Çalışan emekçi kardeşlerimizin sorun ve sıkıntılarını gidermek için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Halkla bire bir muhatap olan otobüs şoförleri arkadaşlarının omuzlarındaki ağır yükün farkındayız ve bu yükü hafifletmek için ne gerekirse yapacağız.” 

Muhabir: CEMAL GÜLER