Muş'ta Genç Birikim Derneği tarafından düzenlenen "10. Uluslararası Onkoloji Günleri” çerçevesinde dünyanın farklı ülkelerinden ve il dışından gelen gönüllüler, meme kanserine dikkati çekmek için istasyon caddesi üzerinde yürüyüş düzenledi. Pembe bayrak sallayan gönüllü gençler, Atatürk parkı önünde müzik eşliğinde halaylar çekerek dikkatleri meme kanserine çekti.

Burada Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, meme kanserine karşı farkındalık yürüyüşü yaptıklarını ifade ederek, "Türkiye'nin dört bir tarafından gelen sivil toplum kuruluşları, kanser hastaları, bilim insanları ve hemşerilerimizin katılımıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdik. Muşlu hemşerilerimiz var gücüyle destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum. Yürüyüşe 2 binin üzerinde bir katılım vardı" şeklinde konuştu.
Ankara faaliyet gösteren Onkoloji Hemşireliği Derneği Başkanı Figen Bay, halkın meme kanseri konusunda farkındalık yürüyüş yaptıklarını belirterek, "Profesörler, hastalar, hasta yakınları bu programa katıldı. Hep beraber güzel bir gün geçirdik. Elimizden geldiğince gruba katılarak sahada yaptıklarımızı göstermeye çalıştık. Burada meme kanserine için farkındalık yürüyüşü yapıldı. Halkın bu konuda farkındalık göstermesi çok önemli" dedi. (İHA)

muş-2

Editör: MEHMET REŞAT YİĞİZ