HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTU
Bir zamanlar halk arasında ‘Batman’ın filozofları’ olarak bilinen “Brako” ve “Mare Reş” gibi simaların ardından son 30 yılın tanınan sempatik siması Habip Hasar (49) tedavi gördüğü Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Dün öğle saatlerinde Asri mezarlığında sevenleri ve ailesinin gözyaşları arasında toprağa verilen Habip son yolculuğuna uğurlandı. Sıcak havaya rağmen Habip’in sevenleri Asri mezarlığına adeta akın etti.

“ENFEKSİYON KAPMIŞTI”
Aslen Hasankeyf’in İncirli köyünden olan ve Batman’ın Karşıyaka mahallesinde oturan Habip Hasar’ın Batmanlıların gönlünde taht kurduğunu belirten yakını ve eski İl Genel Meclis üyesi Şerif Toy, şunları kaydetti: “Batman halkı Habip’i çok seviyordu. O’nun kimseye zararı yoktu. Esnaf o’nu bağrına basardı. O da herkesi çok severdi. Bir haftadır safra kesesinden rahatsızdı. Enfeksiyon kapınca yoğun bakıma alınmıştı. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Vefatını duyanlar cenaze törenine adeta akın etti.”

BİNLERCE TWİT ATILDI
Habip Hasar’ın vefatı nedeniyle büyük üzüntü yaşayan Batmanlılar, ‘başsağlığı’ mesajları ile Habip ile anılarını sosyal medyada paylaştı. Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman eski Milletvekili Ataullah Hamidi, bazı eski politikacılar ile birçok STK temsilcisi sosyal medya hesaplarından üzüntülerini dile getirdi. Twitter’da da binlerce Batmanlı Habip’in vefatı ile paylaşım yapınca Batman uzun süre twitter gündeminde yer aldı. (Zinet GÜLER)