Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

 “SEÇİME HAZIRIZ” 

** Yerel seçime 39 gün kala Vali Hulusi Şahin, seçim hazırlıklarının tamamlandığını belirtti. Engelli ve hastalar için seyyar sandık sayısının artacağını söyleyen Vali Şahin: “Demokrasinin şöleni olan seçime hazırız” dedi.

SEYYAR SANDIK SAYISI ARTABİLİR
31 Mart 2019 yerel seçimler için geri sayım başlarken, Vali Hulusi Şahin, gazete sahipleri ve ajans temsilcileriyle bir araya geldi. Valilik toplantı salonundaki toplantıya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Vali Yardımcısı Metin Demirel ve Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan katıldı. Batman’ın seçmen sayısı ile sandık sayısıyla ilgili bilgi veren Vali Şahin: “Önceki seçimde 7 seyyar sandığımız vardı. İlk uygulamaydı. Bu kez seyyar sandık sayısı artacak. Bu sandıklar bilindiği gibi ağır engelli ve hastalar için. Birleştirme ve sandık sayısı önceki seçimde 84'tü. Bu seçimde üç ilçede toplam 34 sandık için talep var. Birleştirme-taşıma sandıkta düşüş var. Seçim güvenliği için 112 Çevik kuvvet mensubu şehirde olacak” dedi.

BULVARA ÖZEL ÖNLEM ALINACAK
Bir süre önce tartışma konusu olan bazı seçmenlerin kaydırılmasıyla ilgili konuya da dikkat çeken Vali Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda ilimiz genelinde 435 seçmen tartışma konusu olmuştu. Adreslerinde oturan 2.996 seçmendi. Diğer seçmenlerde adreslerinde değil. Bu da çok önemsiz bir rakamı gözler önüne seriyor. Seçmen iradesinin en iyi şekilde sandığa yansımanın gayreti içindeyiz. Tüm kurumlar kendi alanında çalışacak. Taviz vermeden hizmet sunacak. Sağlıktan elektriğe, çöp atıkları ve diğer hizmetlere kadar hiçbir problem olmayacak. 886 personelimiz seçimle ilgili eğitim aldı. Kameraların da denetimleri yapıldı. Özetle seçime hazırız. Uhulet ve suhuletle bir seçimin geçmesi tek temennimiz. Demokrasinin şöleni olan güzel bir seçimi gerçekleşmesini istiyoruz.” Turgut Özal bulvarında özel önlem alınacağını da sözlerine ekleyen Vali Şahin: “Kentin en önemli güzergahı konumundaki bulvarda gereken önlemli alacağız. Hiçbir kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz” dedi.

“SEÇİM KİRLİLİĞİ YOK”
Gerek muhtarlar, gerekse de şu ana kadar partililerin kent merkezinde kirliliğe yol açacak hiçbir kirliliğin yaşanmamasının sevindirici bir gelişme olduğuna da işaret eden Vali Şahin: “Bu konuda memnunuz. Seçim kirliliği yok. Sürekli muhtarlarla görüşüyoruz. Güzel bir ortam var” dedi. Yaz mevsiminde Hasankeyf’in tanıtımı için bir dizi tanıtım atağına da geçeceklerini kaydeden Şahin: “Tek hedefimiz şehrin daha da büyümesi için çaba sarf edip, bir kişi de olsa daha fazla istihdam alanı yaratmak. 1 Nisan’dan itibaren Hasankeyf'i tanıtacak yaz mevsimi ilan edelim. Hasankeyf intihar eden bir şehir değil, dokusunu yaşayan bir tarihi kent olarak tanıtmanın gayreti içinde olmalıyız” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
8669 Kez Görüntülendi.
BABASINI ÖLDÜRDÜ!
GÜNDEM
5140 Kez Görüntülendi.
...VE YASAK SONA ERDİ!...
GÜNDEM
19497 Kez Görüntülendi.
BATMAN’IN SON KORONA TABLOSU
POLİTİKA
8240 Kez Görüntülendi.
İL BAŞKANI BELİRLENİYOR
GÜNDEM
15268 Kez Görüntülendi.
BATMAN’DA ESRARENGİZ OLAY!
YAŞAM
4921 Kez Görüntülendi.
AŞEREN HAMİLE KADINA TATLI İZNİ!
YAŞAM
1513 Kez Görüntülendi.
EKİPLERE BAYRAM ŞEKERİ
GÜNDEM
6127 Kez Görüntülendi.
BATMAN’I HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ
GÜNDEM
3292 Kez Görüntülendi.
BATMAN’DA 600 PERSONEL GÖREV BAŞINDA
YAŞAM
623 Kez Görüntülendi.
SOKAKLAR ONLARA KALDI