“KORONALI HASTALARA BAKABİLECEK DURUMDAYIZ”

Özel Batman Zilan Hastanesi Bilim Kurulu, basınla bir araya gelerek, bilgilendirmelerde bulundu. Hastane yönetim kurulu başkanı Yavuz Tüzün: “Aynı hastane içerisinde farklı  girişlerle koronalı hasta da alabiliriz, normal hasta da yatırabiliriz. Ameliyathanelerimiz, yoğun bakımlarımız ayrı katlarda, ayrı servislerimiz buna müsaittir” dedi.

“KORONALI HASTALARA BAKABİLECEK DURUMDAYIZ”

Özel Batman Zilan Hastanesi Bilim Kurulu, basınla bir araya gelerek, bilgilendirmelerde bulundu. Hastane yönetim kurulu başkanı Yavuz Tüzün: “Aynı hastane içerisinde farklı  girişlerle koronalı hasta da alabiliriz, normal hasta da yatırabiliriz. Ameliyathanelerimiz, yoğun bakımlarımız ayrı katlarda, ayrı servislerimiz buna müsaittir” dedi.

02 Nisan 2020 Perşembe 15:00
4966 Okunma
“KORONALI HASTALARA BAKABİLECEK DURUMDAYIZ”

“SERVİSLERİMİZ MÜSAİT”
Toplantıda Özel Batman Zilan ve Batman Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yavuz Tüzün, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ergün Tozkoparan, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı  Yrd. Doç. Dr. Hamdi Sözen,  İç Hastalıkları Uzmanı  Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Özer ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. İbrahim Beydilli ile birlikte son süreci değerlendirdi.  Bilim kurulunda bulunan doktorlar covid-19 virüsüyle ilgili korunma yolları ve virüsün içeriğiyle alakalı kısaca bilgiler paylaştı. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tüzün: “Şu anda Batman’da covid- 19 vaka sayısının az olması büyük bir avantaj. Ancak zaman içinde sayı her halükârda artacak. Biz bunun hazırlıklarını yaptık. Şu anda Sağlık Müdürlüğüyle, Bakanlıkla, diğer özel sağlık kurumlarıyla ve kamu hastaneleriyle toplantı yaptık. Batman için Bakanlığın ve Sağlık Müdürlüğünün belirlediği politikaları zaten doktor arkadaşları izah etti. Şu an şüpheli gördüğümüz vakayı Bölge Hastanesi doluncaya kadar gönderiyoruz. Bu, bizim korona hastası kabul etmeyeceğimiz ya da ileride orada sıkıntı olduğunda buraya korona hastası almayacağımız anlamına gelmiyor. Biz tüm hazırlıklarımızı yaptık. Aynı hastane içerisinde farklı  girişlerle koronalı hasta da alabiliriz, normal hasta da yatırabiliriz. Ameliyathanelerimiz, yoğun bakımlarımız ayrı katlarda, ayrı servislerimiz buna müsaittir. Böyle bir durumda teması engelleyerek bu hizmeti çok rahat verebilecek kapasitede bir hastaneyiz. Ama gönül ister ki hastalar bunu ayakta, aseptomatik atlatabilsin. Çok fazla yatış ihtiyacı olmadan atlatabilsin” dedi.

“ŞÜPHELİ VAKALARI BÖLGE
HASTANESİNE GÖNDERİYORUZ”

Tüzün, şöyle devam etti: “Şu anda  bizim hastanemize müracaat  eden ve Covid 19’dan şüphelendiğimiz  hastaları Bölge Hastanesine gönderdik. Şu ana kadar bir pozitiflik olmadı. Bu güzel bir haber. Bundan sonrası da normal gelen hastalarımıza bakmaya devam ediyoruz.  Bölge Hastanesi doluncaya kadar şüphelileri oraya göndereceğiz. Dolduktan sonra da diğer özel hastaneler olarak da hastaları kabul edeceğiz ve bu izolasyonu yine sağlayacağız. Şu anda Covidli hastamız yok. Eğer varsa da onlara bakabilecek durumdayız.  Biz Özel Batman Hastanesi ve Zilan Hastanesi yönetimi olarak, ülkemizin içinde bulunduğu bu  salgın hastalıkla ilgili olarak, bildiğiniz gibi  şu anda bir sürü işyeri kapalı. Bunun bir ekonomik ayağı, bir de sağlık alanı var. Sağlık alanı kısmı olarak işyerlerini kapatma şansımız yok; böyle bir  süreçte hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu hizmetle beraber, halkımızın ekonomik gücünü de düşünerek, hocalarımızla beraber yönetimsel olarak bir takım kararlar aldık.”

HASTALARDAN FARK ALINMAYACAK
İki hastanenin fiyatlarında revizyona gittiklerini de ifade eden Tüzün: “Covid süresince, bu salgınlık kontrol altına alınıncaya kadar, poliklinik hizmetlerimizde her iki hastanemizdeki hastalarımızdan  fark almama kararı aldık. Diğer fiyatlarımızda da revizyona gittik. Yatak ücretlerimizi 100 TL ile sınırlandırdık.  Ayaktan gelen, sosyal güvencesi olmayan, mesela şu an Devlet Hastanesi Covid’li hasta kabul ettiği için yeşil kartlı hastalarda sıkıntı var. Yeşil kartlı hastaların muayenesini her iki hastanemizde de 50 TL ile sınırlandırdık. Yani ayakta polikliniğe gelen muayene olan tüm branşlarda her iki hastanemizde de muayene farklarını almayacağız. Yeşil kartlı hastaları 50 liraya muayene edeceğiz. Servisimizde yatan hastalardan sadece 100 lira yatak farkı alacağız. Bu süreci halkımıza ve ülkemize destek vererek, ayakta kalarak atlatmaya çalışacağız. Bizim poliklinik saatlerimiz yine eski sistemle yine mesai saatlerinde sabah akşam bütün kadromuzla, bütün hocalarımızla ve bütün branşlarda hizmet vermeye devam ediyoruz. Herhangi bir kısıtlama ya da sınırlandırmaya gitmedik. Umarım en az hasarla atlatırız; temennimiz bu” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet 2020-04-02 20:42:54

Çok güzel bir açıklama isabetli olmuş