**Batman Belediyesi’nin fırın işletmeciliğini üstlenen Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘mesleki eğitimler’ kapsamında çırak, kalfa ve ustalar her gün yaklaşık 35 bin ekmek üretiyor.

MESLEKİ EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ
Batman Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitimde İşbirliği’ protokolü kapsamında Gültepe mahallesinde belediyeye ait bir fabrikada üretilen ekmekler, ücretsiz bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor. Belediye tarafından dağıtımı yapılan ve yaklaşık 50 kişinin hizmet verdiği fırında Batman Belediyesi tarafından görevlendirilen ustalar ve okul öğrencileri üretimin her aşamasını birlikte yapıyor. Kar amacı güdülmeden üretilen ekmeklerin bir kısmı da piyasaya göre daha ucuz fiyattan vatandaşlara sunuluyor.

MALZEMELERİ BELEDİYE KARŞILIYOR
Okul Müdürü Osman Atmalar ise belediyenin unlu mamül malzemelerinin tamamen karşıladığı ve ekmek dağıtımını da üstlendiği fabrikada ucuz ekmek ve simit satışının da yapıldığını söyledi. Atmalar: “Öğrencilerimize bu imkanı veren başta sayın Valimiz Ekrem Canalp olmak üzere yakın çalışma arkadaşlarına ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Editör: Yunus Yasak