Vali Tanrısever, Köse ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında beraberinde Köse Kaymakamı Hakan Öznay, Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler ve diğer protokol üyeleriyle temeli 2018 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan Gümüşhane-Bayburt Havalimanında incelemelerde bulundu.
Çalışma sahasında Vali Tanrısever ve beraberindeki heyete bilgi veren Havalimanının Kontrol Amiri Bilal Timur, uluslararası standartlardaki projenin pist uzunluğunun 3 bin metre olduğunu, bölgedeki diğer havalimanlarıyla aynı pist uzunluğuna sahip olduklarını, terminal binası ve diğer tesislerin yıllık 2 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasitede yapıldığını söyledi.
Çalışmaların devam ettiği sahalarda incelemelerde bulunduktan sonra pist, apron ve altyapısı tamamlanan, üstyapı çalışmalarının da önümüzdeki yıl bitirilerek ilk uçuşun yapılması planlanan Gümüşhane-Bayburt Havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Tanrısever, havalimanı bağlantı yollarıyla ilgili eksikleri ve ufak tefek değişiklikleri Ulaştırma Bakanlığından talep edeceklerini söyledi. (İHA)

Editör: Yunus Yasak