Bakan Yerlikaya, kalıcı deprem konutlarını inceledi Bakan Yerlikaya, kalıcı deprem konutlarını inceledi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Geleceği kendilerine emanet edeceğimiz gençlerimizi daha iyi yetiştirmek için büyük bir gayretin içerisinde olacağız” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Tekirdağ’da “Değirmenaltı Diyanet Gençlik Merkezinin Açılış Töreni”ne katıldı. Buradaki konuşmasında, en mutlu olduğu anlardan birisini yaşadığını belirten Erbaş, ”Gençler bizim başımızın tacı. Gençlerimiz geleceğimizi kendilerine emanet edeceğimiz en büyük zenginliğimiz ve varlığımız. Gençlerimizi vatan, millet, ezan, bayrak ve tüm manevi değerlerimiz doğrultusunda, çizgisinde en iyi bir şekilde yetiştirdiğimiz zaman biz zenginliğimize zenginlik katacağız" dedi.
Erbaş, Peygamber Efendimizin başarıya ulaşmasını sağlayan en önemli vasıtalardan birisinin gençler olduğunu ifade ederek, bugün de gençlerin bu İslam çizgisini devam ettirmesi gerektiğini söyledi.
Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı çalışmalarda hep gençleri öncelediklerine işaret eden Erbaş, "Genel müdürlüklerimiz içerisinde gençlerimizi önceleyen pek çok faaliyetimiz var. Dini yayınlarımızda gençlerimize yönelik yayınlarımızı nasıl artırabiliriz, daha nitelikli faaliyetleri dergilerimiz aracılığıyla nasıl yapabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz" diye konuştu.

"Gençlik sıkıntısı çeken bir ülke değiliz"
Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan personelin yaş ortalamasının otuz yaşın altında olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:
“İlahiyat fakültesi hocalarımızdan her zaman istifade ediyoruz. Camilerimiz onlar için açık. İstiyoruz ki ilahiyat fakültesi hocalarımız gençlerimizi toplasın gelsinler, camilerimizde, mihraplarda, kürsülerde ders yapsınlar. Gençlik merkezimizin dolup taşmasını arzu ediyoruz. Ne kadar çok genç gelirse, kızlarımız, erkeklerimiz ne kadar çok gençlik merkezimizden istifade ederse biz o kadar mutlu olacağız. Çok şükür gençlik sıkıntısı çeken bir ülke değiliz. Geleceği kendilerine emanet edeceğimiz gençlerimizi daha iyi yetiştirmek için büyük bir gayretin içerisinde olacağız.”