SANKO Üniversitesi Hastanesi Eğitim Hemşiresi Aslıhan Tabur, yaşam ile ölüm arasındaki süreçte ancak doğru ilk yardım bilgisinin yardımcı olabileceğini söyledi. Dünyada her 5 saniyede bir kişinin yaralanma sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Tabur,“ Herkes her an, herhangi bir yerde, bir kaza veya yaralanma sonucu ilkyardıma ihtiyaç duyabilir” dedi.
“Toplumda bilinçle müdahale edebilecek her yaştan insan, buna yaşlı nüfus ve bakıcılar dahil, ilkyardım konusunda eğitimli olursa, yaralanmalar önlenebileceği gibi, acil durum sonrası doğru müdahale ile hayatlar da kurtarılabilir” diyen Tabur sözlerini şöyle tamamladı: “İlkyardıma ihtiyaç duyulduğunda bilinçli hareket etmelerini sağlamak amacıyla talep edilen eğitime SANKO Üniversitesi Hastanesi İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak destek vermekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnsanların hayatına olumlu dokunmak ve insan sağlığına katkı sağlamak adına desteklediğimiz bu sosyal projede, birlikte yapacağımız uygulamaların da büyük etkisi olacağına inanıyorum.”
Eğitimin sonunda katkılarından dolayı Tabur’a Sosyal İlişkiler ve Eğitim Komisyonu Başkanı Elif Konukoğlu Kara tarafından GAGİAD Hatıra Ormanı fidan sertifikası takdim edildi.
Katılımcılara belge takdimi sonrası anı fotoğrafı çekimi gerçekleştirildi.

Kaynak: İHA