*Önceki gün görevinden istifa eden AK Parti Batman İl Başkanı Avukat Akif Gür’ün yerini geçici süreyle İl Başkan Yardımcısı üstlenecek.

AVUKAT GÜR GÖREVİNDEN AYRILDI
Yaklaşık 6 yıl süreyle AK Parti Batman İl Başkanlığı görevini sürdüren Avukat Akif Gür, önceki gün görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. İl Başkanlığı görevinden ayrılan Avukat Gür’ün yerine kongreye kadar İl Başkan Yardımcısı bakacak. 27 Aralık 2018 tarihinden beri sürdürdüğü AK Parti  İl Başkanlığı görevinden affını istediğini belirten Avukat Gür; “Cumhurbaşkanı ve Genel Merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla af talebim, yapılan istişare ve değerlendirmeler sonucunda kabul edilmiştir” dedi.

GÖREV İL BAŞKAN
YARDIMCISINA VERİLECEK         
AK Parti Batman İl Başkanlığı’ndan istifa eden Avukat Gür’ün yerine İl Başkan Yardımcısı kongreye kadar görevi üstlenecek. Batman Merkez İlçe Başkanlığı için ise henüz yeni yönetim için netlik kazanmazken, kongre sürecine kadar AK Parti Batman İl Teşkilatı’nda İl Başkan Yardımcısı ile  mevcut yönetimin görevde kalacağı belirtildi. Bu arada Batman AK Parti İl Başkanlığı için de bazı isimlerin  Genel Merkez’e başvurduğu da öğrenildi. Batman’da sürpriz isimlerinde AK Parti İl Başkanlığı için başkentte kulislere başladığı gelen haberler arasında. 

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL