**Pazar günü Elazığspor ile deplasmanda karşılaşan TPAO Batman Petrolspor’a, stadyumdaki Elazığ taraftarının ırkçı tezahüratlarının yanı sıra maç sonu takım otobüsüne taşlı-bıçaklı saldırıları gündemdeki yerini koruyor. Maç sonu zırhlı araçlarla stadyumdan çıkabilen Petrolspor kafilesi zor şartlarda Batman’a ulaştı. Batman kamuoyu da Elazığspor taraftarının saldırılarını kınadı.

MAÇ BOYUNCA IRKÇI TEZAHÜRATLAR
3. Lig 2. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Batman Petrolspor, Pazar günü Elazığ deplasmanında galibiyeti kaçıran taraf olsa da maç öncesi ve sonrası yaşanan olaylar kentin gündemi oldu. Bu sezon ilk kez Elazığ ile karşılaşan ve geçmişte sadece takımların rekabetinin olduğu iki takım arasında bu kez ırçı tezahürat ve Petrolspor otobüsüne yapılan saldırı bardağı taşıran son damla oldu. Maç öncesi futbolcuların ısınma hareketleri sırasında küfür ve ırkçı tezahüratlara maruz kalan futbolcular adeta şok yaşadı.

BATMAN SEYİRCİSİ STADA GEÇ ALINDI
Batman’dan Elazığ’a Petrolspor’u desteklemek için giden yaklaşık 200 futbolsever ise saatlerce tribüne alınmayı bekledi. Yarasalar ve Vikingler taraftar grubu maçın başlamasına 5 dakika kala tribüne alınır alınmaz Elazığ taraftarları, küfür ve ırkçı tezahüratlarda bulundu. Forza Elazığ taraftar grubunun bulunduğu tribünün dibine alınan Batmanlı taraftarlar, dakikalarca kötü tezahürata ve madde atılımına tutuldu. Elazığ Emniyet’inin uzun süre izlediği anlarda olaylar büyüyünce Elazığ taraftarı güçlükle 3-4 metre geriye alındı. Olaylarda Batmanlı bir taraftar da yüzünden feci şekilde yaralandı. Maçın ikinci yarısında ise Forza Elazığ taraftarının, Batman taraftarının tezahürat üstünlüğüne cevap verememesi üzerine ‘Gençlik 23’ bölümündeki taraftarlar da Batman taraftarını baskılamak için Emniyet’in gözleri önünde Forza 23 bölümüne alındı.

KULÜP BAŞKANINA YER AYRILMADI
Elazığ’da sadece taraftar değil Elazığspor yönetimi de nezaketsiz tavırlarıyla dikkat çekti. Her stadyumda konuk takımların Kulüp Başkanları için yer ayrılırken ve iki başkan için ayrılan alan aynı iken TPAO Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Mustafa Demir’e yer ayrılmaması da dikkat çekti. Demir, daha sonra misafir takım için ayrılan bölümde maçı izledi.

OTOBÜS TAŞ YAĞMURUNA TUTULDU
Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte Batman taraftarı uzun süre stadyumda bekletilirken, Petrolspor takım otobüsü Elazığ taraftarları tarafından taş ve kesici alet yağmuruna tutuldu. Yaklaşık 500 kişilik Elazığ taraftarı, Elazığ Emniyetinin gözü önünde Petrolspor aracına saldırı düzenledi. Camların tuz-buz olduğu saldırıda otobüs etrafında bulunan bazı güvenlikçiler de yaralandı. Otobüste şans eseri futbolcuların ve görevlilerin bulunmaması olası yaralanmaları da önledi.

FUTBOLCULAR ÇEVİK KUVET
ARACIYLA STATTAN ÇIKTI
Olayların büyümesi üzerine saatler sonra Elazığ Emniyet’i harekete geçti. Saldırı sonrası Batman Petrolspor kafilesi Çevik Kuvvet aracına bindi. Kulüp Başkanı Mustafa Demir, yöneticiler Cemal Kaya, Mustafa Balaban ve Mert Nasıroğlu’nun Emniyet yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonrası Petrolspor kafilesi şehirden çıkabildi. Öte yandan tüm bu olaylar yaşanırken, Elazığspor’dan hiçbir yöneticinin Petrolspor yöneticilerine ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulunmaması da ayrıca dikkat çekti.